Aktualności
Szkoły wyższe
17 Stycznia
Źródło: www.ujk.edu.pl
Opublikowano: 2022-01-17

Nowy budynek w kampusie UJK w Kielcach

Wydział Prawa i Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ma nową siedzibę. Za kilka tygodni rozpoczną się tam zajęcia dydaktyczne. Inwestycja pochłonęła blisko 30 mln zł. 

Obiekt zostanie oddany do użytku w połowie kwietnia. Obecnie trwają ostatnie prace budowlane, wyposażane są pokoje, aule oraz pomieszczenia gospodarcze i sanitarne. Gmach o powierzchni 3149 metrów kwadratowych postawiono tuż obok Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu. Architektonicznie nawiązuje do sąsiedniego budynku. Został zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów z podcięciem, w którym zaplanowano wejście główne. Ma trzy kondygnacje nadziemne przykryte płaskim dachem. Z sąsiadującymi budynkami połączony jest korytarzami, dzięki czemu cały wydział można przejść nie wychodząc na zewnątrz. Zastąpił dawny kontenerowiec, który znacząco odbiegał od wyglądu pozostałych budynków na kampusie UJK.

Obiekt jest piękny i funkcjonalny, dopracowany w każdym detalu. Jedno  z pomieszczeń ma wygląd sali sądowej, gdzie studenci będą przygotowywali się do ról sędziowskich czy adwokackich, z wyposażeniem, które będzie imitowało prawdziwą salę sądową – opisuje prof. Jerzy Jaskiernia, dziekan Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK.

W budynku znajdują się też sale: konferencyjna, wykładowe na 240, 120 i 100 osób, komputerowe i dydaktyczne. Zaplanowano również przestrzeń rekreacyjną dla studentów, pokoje administracyjne i pomieszczenia gospodarcze. Całość została wykończona w nowoczesnym standardzie. Nowa siedziba wydziału spełnia wymagania dla osób z niepełnosprawnością.

Dzięki temu, że studia prawnicze i jego obsługa zostaną przeniesione do nowego budynku, zwalniają się nam pomieszczenia w pozostałych. Dlatego podniesiemy standard Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, Katedry Zarządzania oraz Katedry Ekonomii i Finansów. W efekcie podnosimy warunki studiowania na całym wydziale, co odczują zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni – zapowiada prof. Jerzy Jaskiernia.

W budynku swoją siedzibę będzie miał także Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych. Zajęcia dydaktyczne studenci rozpoczną w semestrze wiosennym. Całkowity koszt inwestycji to około 30 mln zł, z czego 2/3 przekaże Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Piotr Burda, źródło: UJK

 

Dyskusja (0 komentarzy)