Aktualności
Szkoły wyższe
14 Sierpnia
Źródło: www.uph.edu.pl
Opublikowano: 2018-08-14

Nowy kierunek studiów na UPH w Siedlcach

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach uruchamia nowy kierunek studiów. Inżynieria procesów technologicznych to 3,5-letnie studia pierwszego stopnia na Wydziale Nauk Ścisłych, inżynierskie o profilu praktycznym, dualne – czyli połączenie nauki z pracą. Wszyscy studenci rozpoczynający naukę w roku akademickim 2018/2019 będą uczestnikami projektu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Inżynier z praktyką potrzebny od zaraz!”, który gwarantuje im stypendium stażowe przez całe studia.

Oferta edukacyjna na studiach I stopnia obejmuje dwie specjalności: technologie informatyczne wspomagające procesy produkcji oraz technologie informatyczne wspomagające organizację i zarządzanie procesami. Absolwenci będą legitymować się 9-miesięcznymi praktykami/stażami. Inżynieria procesów technologicznych to studia interdyscyplinarne łączące wiedzę z informatyki, budownictwa, inżynierii materiałowej oraz inżynierii produkcji, co pozwoli w przyszłości absolwentom na sprawne dostosowywanie się do zmieniających się wymagań rynku pracy, podyktowanych rozwojem nowych technologii.  Program i plan tych studiów był tworzony we współpracy z największymi pracodawcami w Siedlcach, u których studenci będą mogli odbywać staże. Pracownicy tych zakładów poprowadzą cześć zajęć praktycznych.

W ramach projektu będą realizowane bezpłatne certyfikowane kursy: program CATIA, kosztorysowanie, AutoCAD – poziom zaawansowany (poziom podstawowy realizowany w ramach studiów), język angielski techniczny, modelowanie i analizy procesów biznesowych. Rekrutacja na kierunek Inżynieria procesów technologicznych już trwa – rejestracja na studia w systemie IRK.

MK

(Źródło: UPH)

Dyskusja (0 komentarzy)