Aktualności
Szkoły wyższe
16 Listopada
Źródło: www.mielno.pl/
Opublikowano: 2017-11-16

Oaza zieleni w centrum miasta

Wykonanie projektu zagospodarowania reprezentacyjnego placu z fontanną mieszczącego się w centrum Mielna – takie zadanie postawione zostało przed studentami z Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Podpisane porozumienie między Gminą Mielno a koszalińską uczelnią zaowocowało stworzeniem dziewięciu projektów, których atrakcyjność oceniali mieszkańcy Mielna oddając głosy na wybrane przez siebie propozycje. W procesie głosowania odnotowano łącznie 299 głosów ważnych. Zwycięską koncepcją okazał się projekt zatytułowany Wyspa autorstwa Emilii Mielniczuk, który otrzymał 109 głosów. Drugie miejsce przypadło pomysłowi Panta Rhei inkasującemu 47 głosów, a na ostatnim stopniu podium, tracąc do lidera 63 głosy, uplasował się projekt Kamyki.

Wygrana koncepcja zakłada utworzenie zielonej enklawy, gdzie każdy będzie mógł odpocząć odgradzając się od panującego dookoła hałasu. Tak przygotowane miejsce stanowić ma przestrzeń sprzyjającą osiągnięciu wyciszenia i relaksu. Znajdujące się na jego terenie panele wodne i wszechobecna przyroda nawiązywać mają ponadto do specyfiki gminy Mielno, której terytorium rozciąga się między morzem a jeziorem.

az

(źródło: tu.koszalin.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)