Aktualności
Szkoły wyższe
16 Listopada
Opublikowano: 2017-11-16

Od talentu do innowacji

17 listopada 2017 r. w sali A61 w bud A Politechniki Rzeszowskiej przy ul. W. Pola 2 w Rzeszowie odbywają się targi Od talentu do innowacji. Organizatorem tego wydarzenia są Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej oraz PGE GiEK Bełchatów. W czasie targów zaplanowano otwarcie Laboratorium Virtual Reality G2A.com. To efekt podpisanej 20 stycznia 2017 r. umowy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a firmą G2A.com.

Na targach prezentują się firmy współpracujące z WEiI: Bury Mielec, OPTeam Tajęcina, Softsystem Rzeszów oraz koła naukowe PRz.

Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas targów jest otwarcie Laboratorium Virtual Reality G2A.com, które powstało przy współpracy z firmą G2A.com. Jest to efekt podpisanej 20 stycznia 2017 r. umowy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a firmą. Laboratorium jest przeznaczone do realizacji m.in. interdyscyplinarnych projektów studenckich obejmujących innowacyjne zastosowania nowej, dynamicznie rozwijającej się gałęzi zastosowań narzędzi informatycznych w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Wyposażenie laboratorium będą stanowiły systemy komputerowe o dużej wydajności obliczeniowej wraz z niezbędnymi kartami graficznymi NVIDIA, nowoczesny sprzęt umożliwiający kreowanie świata rzeczywistości wirtualnej (m.in. okulary 3D, hełmy) oraz stanowiska pracy umożliwiające realizację projektów w zespołach zadaniowych. Laboratorium znajduje się w sali A59 (parter budynku A), a pomieszczenie zostało poddane gruntownemu remontowi wraz z wykonaniem specjalnej aranżacji. Oficjalne hasło laboratorium brzmi: It always seems impossible until it is done.

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej kształci oraz podejmuje zadania naukowo-badawcze w dziedzinie nauk technicznych w zakresie: elektrotechniki, informatyki, elektroniki i telekomunikacji, automatyki i robotyki oraz energetyki. Dzięki ścisłej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym dokłada wszelkich starań, aby ciągle doskonalić programy kształcenia przygotowujące absolwentów do aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym zarówno w wymiarze lokalnym, jak i krajowym. W latach 2007-2014 Wydział pozyskał kilka ważnych grantów umożliwiających rozwój współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym poprzez realizację zajęć dla studentów prowadzonych przez specjalistów z przemysłu, programów stażowych oraz specjalistycznych kursów. Ponadto w 2012 r. przy WEiI została utworzona Rada Gospodarcza mająca na celu utrzymywanie stałego kontaktu oraz realizację wielowymiarowej współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Jednym z elementów tej kooperacji jest są targi Od talentu do innowacji, których idea jest inicjatywą samej Rady.

Sponsorem targów jest PGE GiEK Bełchatów.

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)