Aktualności
Szkoły wyższe
06 Lutego
Opublikowano: 2017-02-06

Odwiedź stoisko WSPiA podczas Targów Edukacyjnych w Rzeszowie

Wirtualny spacer po kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w goglach VR, pokazy i prezentacje wyposażenia Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, lekcja współczesnej kryminalistyki oraz interaktywna gra „Chomik Maciej”. To wszystko będzie można zobaczyć podczas zbliżających się Podkarpackich Targów Edukacyjnych na stoisku WSPiA. Maturzyści będą mogli poznać także pełną ofertę edukacyjną uczelni. Impreza odbędzie się 7 i 8 lutego 2017 r. w rzeszowskiej hali Podpromie.

W roku akademickim 2017/2018 WSPiA zaproponuje studentom sprawdzone, prowadzone od lat cztery kierunki studiów i kilkanaście specjalności. Kandydaci na studia w WSPiA mogą wybrać nowy kierunek studiowania – administracja // zarządzanie (studia I i II stopnia) z ciekawymi specjalnościami. Na kierunku prawo w WSPiA kandydaci mają do wyboru dwa profile kształcenia: aplikacyjny i ogólny. Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne WSPiA oferuje studia I i II stopnia z 6 specjalnościami. Nowością jest specjalność bezpieczeństwo narodowe.

Na tegoroczne Targi Edukacyjne WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, oprócz prezentacji oferty edukacyjnej, przygotowała absolutną nowość. – Jak co roku nasze stoisko będzie jedną z największych ekspozycji w hali Podpromie. Dzięki temu maturzyści będą mogli swobodnie porozmawiać z naszymi studentami i skorzystać z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na Targi. Najciekawiej zapowiada się propozycja wirtualnego spaceru po kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Dzięki specjalnej aplikacji i Goglom VR odwiedzający nasze stoisko będą mogli przenieść się w wirtualną rzeczywistość i zobaczyć z bliska m.in. nasze budynki, sale wykładowe, halę sportową, siłownię, Podkarpackie Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. Jesteśmy już po testach i mogę zapewnić, że taka forma prezentacji uczelni robi duże wrażenie – opowiada Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Dodatkowo na stoisku WSPiA prezentowane będzie wyposażenie Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej. – W tej części naszego stoiska zaprezentujemy część wyposażenia Centrum. Będą to m.in. czaszki antropologiczne, fantomy i zestawy pozoracji ran i urazów, zestawy symulacyjne do prezentacji skutków nadużycia alkoholu lub środków odurzających oraz narko i alko gogle. Będziemy także prezentować nowe elementy wyposażenia Centrum kupione w ostatnim czasie. Co to jest, pozostawimy w tajemnicy, która odkryta zostanie podczas Targów – mówi Przemysław Pawlak.

Na stoisku WSPiA Rzeszowskiej Szkoły wyższej studenci z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii będą prezentować, jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Każdy, kto odwiedzi stoisko uczelni, otrzyma pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbitkami swoich linii papilarnych. Podczas Targów Edukacyjnych będzie można także zagrać w przygotowaną przez WSPiA grę interaktywną „Chomik Maciej”. Odwiedzający z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody m.in. maskotki Chomika Macieja.

Targi Edukacyjne w hali Podpromie w Rzeszowie to także okazja do prezentowania oferty edukacyjnej WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Maturzyści będą mogli dowiedzieć się, jak wyglądają studia w WSPiA, jak działa „Edukator studenta”, nowy system zaliczania przedmiotów – czyli SBS, jak wygląda System Kształcenia Praktycznego i „Praktyczne Poniedziałki” w WSPiA. Odwiedzający stoisko, będą mogli także dowiedzieć się, jakie są warunki studiowania w WSPiA, jakie darmowe kursy i zajęcia oferuje uczelnia, jakie są zasady przyjęć na studia i przyznawania stypendiów oraz jak otrzymać miejsce w Wielomieszkaniowym Domu Studenckim.

Stoisko WSPiA Rzeszowskie Szkoły Wyższej w Hali Podpromie będzie można odwiedzić we wtorek i środę (7 i 8 lutego 2017 r.) od godziny 9:00 do 14:00.

Przemysław Pawlak

Dyskusja (0 komentarzy)