Aktualności
Szkoły wyższe
13 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-13

Otwarcie Ogrodu Botanicznego UMCS

17 kwietnia o godzinie 10.00 zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS po zimowej przerwie.

Wraz z rozpoczęciem sezonu w „Botaniku, wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać także znajdujący się w nim Dworek Kościuszków, który w drugiej połowie XVIII w. był własnością Jana Nepomucena Kościuszki, starosty krzemienieckiego, stryja Tadeusza Kościuszki – inicjatora insurekcji w 1794 r.  Obecnie Dworek Kościuszków ma reprezentacyjny charakter, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej wykorzystuje zabytkową budowlę jako miejsce organizowanych przez uczelnię wydarzeń, a od 2013 r. udostępnia go także zwiedzającym.

Ogród będzie czynny dla zwiedzających codziennie, od poniedziałku do piątku od godz. 9.00, a w soboty, niedziele i święta od godz. 10.00, a Dworek Kościuszków od środy do piątku oraz w soboty, niedziele i święta w godzinach 10.00-18.00.

W całym okresie w Ogrodzie Botanicznym UMCS zaplanowano wiele wydarzeń edukacyjno-kulturalno-rekreacyjnych, konkursów, wystaw oraz tematycznych spacerów dla dzieci i dorosłych.
Wejście i kasa znajdują się od strony ul. Willowej. Cennik biletów i inne informacje dotyczące zwiedzania Ogrodu i Dworku Kościuszków znajdują się na stronie: www.garden.umcs.pl.

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)