Aktualności
Szkoły wyższe
17 Października
Źródło: pulsmedycyny.pl
Opublikowano: 2019-10-17

Otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii WUM

Na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otwarto Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Ma ono służyć nie tylko leczeniu pacjentów, ale także kształceniu kadr i badaniom medycznym. Centrum to największa w Polsce i najbardziej nowoczesna placówka.

– Będziemy tutaj prowadzili kształcenie przeddyplomowe i podyplomowe, badania naukowe, jak również leczenie pacjentów, które będzie odbywało się w nieporównywalnie lepszych warunkach – powiedział podczas otwarcia prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM.

W gmachu UCS jest 18 sal seminaryjnych i aula wykładowa na 110 miejsc. Centrum zostało wyposażone w 164 unity stomatologiczne dla studentów i w nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 10 mln zł. Inwestycja kosztowała 81 mln zł brutto. Budynek ma 7 pięter i łączną powierzchnię użytkową blisko 8 tys. mkw. Mieszczą się w nim laboratorium, poradnia, 9 katedr i zakładów: Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej, Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją, Zakład Chirurgii Stomatologicznej, Zakład Stomatologii Dziecięcej oraz Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia, Katedra Protetyki Stomatologicznej, Zakład Ortodoncji, Zakład Higieny Stomatologicznej.

Wydział stomatologii liczy ok. 1 osób, w 700 studentów i ponad 50 doktorantów.

JK

(Źródło: PAP)

Dyskusja (0 komentarzy)