Aktualności
Szkoły wyższe
20 Lutego
Opublikowano: 2017-02-20

Pierwsza edycja dni otwartych WSEI w tym roku za nami

Przejażdżki samochodem elektrycznym, rozładowywanie korków w mieście z wykorzystaniem programów komputerowych, przenoszenie rzeczywistości do świata cyberprzestrzeni za pomocą skanera 3D – to nie fragmenty powieści science fiction, lecz niektóre z warsztatów, w których wzięli udział uczestnicy Dni Otwartych WSEI.

15 lutego swoje drzwi otworzyły Wydział Administracji i Ekonomii oraz Wydział Transportu i Informatyki WSEI. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się jak założyć i prowadzić własny biznes internetowy, zbadać swoje predyspozycje menedżerskie w oparciu o siatkę przywództwa Blake’a i Mouton lub testu M-ASTRA, potrenować umiejętność zarządzania prowadząc własne przedsiębiorstwo w formie gry symulacyjnej. Były też prezentacje możliwości wariografu, mikroskopu elektronowego oraz tokarki CNC, trening kreatywności w efektywnym uczeniu się oraz zajęcia dotyczące współczesnych zagrożeń terrorystycznych, sposobów pozyskiwania informacji od instytucji publicznych oraz bezpieczeństwa danych w cyberprzestrzeni.

W pierwszym z cyklu dni otwartych WSEI wzięło udział przeszło 600 osób – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego.

Kolejne edycje odbędą się 24 lutego (Wydział Pedagogiki i Psychologii) oraz 28 lutego (Wydział Administracji i w godz. 9.00-13.30 do siedziby Wyższej szkoły Ekonomii i Innowacji przy ul. Projektowej 4.

Marek Szczodrak

Dyskusja (0 komentarzy)