Aktualności
Szkoły wyższe
08 Lipca
Fot. Michał Bosek
Opublikowano: 2024-07-08

Podkarpackie uczelnie ze wsparciem samorządu

Około 1,7 mln zł wsparcia na zakupy inwestycyjne otrzymały podkarpackie szkoły wyższe od samorządu województwa. Dotacja celowa trafiła do dziesięciu uczelni.

Pomoc w tej formie podkarpacki samorząd przyznaje uczelniom od 2004 roku. Od tamtej pory z budżetu województwa przeznaczono na ten cel już 29,2 mln zł. W tym roku wsparcie wynosi 1,7 mln zł. Najwięcej z tej puli otrzymały dwie wiodące uczelnie: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, która za 415 tys. zł uruchomi stanowiska laboratoryjne dydaktyczno-badawcze na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Wydziale Zarządzania, oraz Uniwersytet Rzeszowski, który na zakup aparatury oraz oprogramowania do sterowania i analizy danych dla Laboratorium Technologii MBE w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Kolegium Nauk Przyrodniczych dostał 340 tys. zł.

Po 160 tys. zł otrzymały: Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku (na wyposażenie pracowni i laboratoriów umożliwiających kształcenie praktyczne na kierunku informatyka) oraz Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu (na doskonalenie infrastruktury dydaktycznej dla celów kształcenia praktycznego na kierunkach studiów zgodnych z potrzebami podkarpackiego rynku pracy). 

Pozostałym uczelniom przyznano: Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie140 tys. zł, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu120 tys. zł, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie120 tys. zł, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu – 100 tys. zł, Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkole Wyższej – 95 tys. zł, Podkarpackiej Szkole Wyższej im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle – 50 tys. zł.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)