Po ukończeniu tego etapu studia mogą być kontynuowane na 1-semestralnych specjalnościach: analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz inżynier bezpieczeństwa sieci. Program studiów obejmuje zagadnienia techniczne i procedury organizacyjne związane z zabezpieczaniem danych i ochroną sieci komputerowych. Dodatkowo słuchacze trzeciego semestru zapoznają się bardziej szczegółowo z wybranymi zagadnieniami. Przykładowo w ramach specjalności analityk bezpieczeństwa teleinformatycznego prowadzone będą zajęcia z kryminalistyki cyfrowej oraz zarządzania incydentami cyberbezpieczeństwa. Natomiast na specjalności inżynier bezpieczeństwa sieci słuchacze będą uczyć się zaawansowanej kryptografii oraz przeprowadzania testów penetracyjnych.
Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz specjalistów z Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
Oferta studiów kierowana jest głównie do absolwentów informatyki technicznej i telekomunikacji oraz informatyki, ale pozwalają na rozwinięcie kompetencji również absolwentom innych kierunków studiów posiadających wiedzę praktyczną z obszaru informatyki. Wymogiem jest umiejętność programowania w dowolnym języku. Przyjmowanie zgłoszeń już trwa. Szczegółowe informacje: http://podyplomowe.wi.pb.edu.pl/rekrutacja/.
MK
źródło: PB
Ja aktualnie studiuję cyberbezpieczeństwo w formie podyplomówki na WSKZ-ecie i bardzo polecam. Kierunek super, zajęcia i materiały mega merytoryczne, ale najważniejsze, że jest forma zdalna, więc można łączyć z pracą na etacie. Bez tego ciężko mi sobie już wyobrazić studiowanie jak ktoś pracuje…