Aktualności
Szkoły wyższe
16 Kwietnia
Źródło: Politechnika Łódzka
Opublikowano: 2021-04-16

Politechnika Łódzka nawiązała współpracę z koncernem Whirlpool

Studenci Politechniki Łódzkiej będą pomagać w projektowaniu i produkcji innowacyjnych urządzeń AGD. Uczelnia nawiązała współpracę z Whirlpool Company Polska.

W piątek, 16 kwietnia, rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik i prezes firmy Whirlpool Company Polska Fabio Pommella podpisali list intencyjny, który inicjuje współpracę na rzecz rozwoju i edukacji studentów. Jej celem jest realizacja programu praktyk i staży studenckich w ramach działań i projektów prowadzonych przez amerykański koncern w Polsce.

Nowy partner uczelni to światowy potentat branży AGD, producent takich marek jak Whirlpool, KitchenAid czy Indesit. Studenci Politechniki Łódzkiej będą mogli nie tylko poznać proces ich tworzenia i powstawania, ale także wziąć w nim czynny udział. Oferowane staże, praktyki, a docelowo nawet dualny model kształcenia skierowane są do studentów wielu kierunków, znajdujących się na różnym etapie edukacji.

Powiązanie kształcenia na Politechnice Łódzkiej z praktyką w najlepszych światowych firma jest jednym z naszych priorytetów. Od dziś możemy zaoferować naszym studentom możliwość zdobywania doświadczeń zawodowych w Whirlpool Company Polska, firmie stosującej najnowsze technologie i wzornictwo. Absolwenci z tak dobrze ukształtowanymi kompetencjami i doświadczeniem na pewno szybko odnajdą się na rynku pracy, Zdecydowanie sprzyjam inicjatywom powiązania Politechniki Łódzkiej z międzynarodowymi korporacjami, bo dobrze wiem, że taka współpraca niesie znaczące korzyści obu stronom. Płyną one dla nauki i edukacji prowadzonej w uczelni i dla innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w partnerskiej firmie. Jestem przekonany, że tak będzie także w tym przypadku – mówi prof. Krzysztof Jóźwik.

Pierwsi chętni studenci będą mogli szlifować swoje umiejętności i zdobywać wiedzę w firmie już w tym roku. Zapowiedział to Fabio Pommella, prezes Whirlpool Company Polska.

Dla nas to niezwykle ważne, że właśnie w Łodzi, w mieście, w którym nasza obecność stale się rozwija będziemy mogli w praktyce kształcić młodych i zdolnych ludzi. Naszym celem jest współpraca w obszarze R&D i produkcji. Obecnie mocno skupiamy się na kategorii suszenia ubrań. W swoich szeregach mamy oczywiście absolwentów Politechniki Łódzkiej, również na najwyższych szczeblach w organizacji. Dwaj łódzcy dyrektorzy to inżynierowie z dyplomami PŁ. To naturalne, że właśnie na tej uczelni szukamy przyszłej kadry, a wśród jej studentów wypatrujemy osób, które w przyszłości będę rozwijać działalność koncernu Whirlpool – dodał Pomella.

Nad promocją wspólnych inicjatyw wśród studentów, a także przebiegiem późniejszej współpracy czuwać będzie Biuro Karier Politechniki Łódzkiej.

źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)