Aktualności
Szkoły wyższe
30 Kwietnia
Źródło: www.prz.edu.pl
Opublikowano: 2019-04-30

Politechnika Rzeszowska współpracuje ze Śnieżką

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. wziąć udział w programie stażowym jednego z największych producentów farb w Europie.

Porozumienie podpisali dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, prorektor Politechniki Rzeszowskiej ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką, oraz Patrycja Radwańska, Strategic HR Business Partner FFiL Śnieżka SA.

– Bardzo się cieszymy z podpisania umowy, ponieważ jest to firma, którą znamy. Pracują w niej absolwenci Politechniki Rzeszowskiej, niektórzy z nich uczestniczyli w tworzeniu tej firmy. Dzięki obecnej umowie ta zależność bardziej się zacieśni i będziemy mogli częściej wysyłać naszych absolwentów na staże i praktyki – podkreślił prorektor Oleksy, dodając, że uczelnia od kilku lat realizuje strategię współpracy z firmami, co przynosi jej wiele zysków, zarówno naukowych, jak i finansowych.

Reprezentująca drugą stronę Patrycja Radwańska zaznaczyła, że Politechnika Rzeszowska jest pierwszą uczelnią, z którą firma nawiązuje tego typu współpracę. Podpisanie umowy jest też pewną formą doprecyzowania, nazwania i sformalizowania dotychczasowych kontaktów przedsiębiorstwa i uczelni.

Liczymy nie tylko na pozyskanie studentów z kierunków technicznych, ale również z zarządzania produkcją i IT. Liczymy przede wszystkim na nawiązanie kontaktu ze studentami w ramach praktyk, staży i warsztatów organizowanych u nas, ale też na wspólną pracę naukową – dodała Radwańska.

Współpraca między uczelnią i Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA będzie dotyczyć m.in. wydarzeń organizowanych dla studentów (warsztaty, spotkania z praktykami biznesu), szkoleń organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską i FFiL Śnieżka SA, praktyk i staży studenckich, prac badawczo-naukowych w zakresie IT, chemii i ekonomii.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej i wiodąca spółka w Grupie Kapitałowej Śnieżka, która jest jednym z liderów na rynku farb dekoracyjnych, lakierów oraz szpachli w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Jej kluczowe marki to: Śnieżka, Magnat, Vidaron, Foveo Tech, Beston i Rafil. Grupa Kapitałowa Śnieżka jest zaliczana do grona 25 największych producentów farb w Europie, będąc jednocześnie jedynym reprezentantem branży w środkowo-wschodniej części kontynentu. W nowoczesnych zakładach produkcyjnych Grupy, w większości znajdujących się na Podkarpaciu, jest zatrudnionych ponad 1100 pracowników, a zlokalizowane w trzech krajach (Polska, Ukraina i Białoruś) fabryki wytwarzają̨ rocznie około 150 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. Produkty Grupy są sprzedawane na blisko trzydziestu rynkach zagranicznych.

Źródło: PRz

 

Dyskusja (0 komentarzy)