Aktualności
Szkoły wyższe
04 Marca
Od lewej: prof. Mariusz Dudziak i Ziemowit Słomczyński
Opublikowano: 2024-03-04

Politechnika Śląska rozpoczyna „energetyczną” współpracę

Politechnika Śląska podpisała porozumienie o współpracy z jednym z liderów w branży energetycznej w regionie. W jej ramach uczelnia będzie mogła korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań i technologii dla sektora energetycznego.

Umowę podpisali: prof. Mariusz Dudziak – dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki oraz Ziemowit Słomczyński – prezes i Artur Brzdękiewicz – wiceprezes firmy SBB ENERGY SA. Zakłada ona między innymi wzajemną współpracę w obszarach badań naukowych, innowacji technologicznych oraz transferu wiedzy między sektorem akademickim a biznesem. Działania te mają na celu wykorzystanie potencjału i doświadczenia obu stron, a także stworzenie nowych możliwości dla studentów kierunków związanych z energetyką.

Politechnika Śląska prowadzi liczne badania i projekty w obszarach związanych z efektywnością energetyczną, ochroną klimatu, odnawialnymi źródłami energii czy inteligentnymi sieciami energetycznymi. Dzięki współpracy z SBB ENERGY SA będzie mogła korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań i technologii dla sektora energetycznego, a także realizować wspólne projekty badawcze i rozwojowe. Porozumienie będzie również służyć rozwojowi kadr naukowych i inżynierskich – zapewniono m.in. uruchomienie programów stypendialnych.

Priorytetem dla naszej uczelni jest wysoki poziom kształcenia oraz zapewnienie studentom jak najlepszych perspektyw zawodowych. Współpraca z firmą, która jest pionierem w realizacji zaawansowanych projektów związanych z efektywnością energetyczną i ochroną klimatu, otwiera nowe możliwości dla studentów. Jestem przekonany, że synergia między światem akademickim a praktyką gospodarczą przyniesie wiele owocnych rezultatów – zapowiada prof. Mariusz Dudziak.

Przyszli absolwenci Politechniki Śląskiej zdobędą praktyczne umiejętności i kwalifikacje, dzięki którym umocnią swoją pozycję na rynku pracy, oferując nowatorskie rozwiązania i kompetencje w zakresie energetyki.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)