Aktualności
Opublikowano: 2017-03-21

Politechnika Śląska z nową umową

Podpisana 13 marca br. dwustronna umowa między Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej a partnerem strategicznym całego projektu firmą Philips Royal Polska zakłada utworzenie Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu, które składać się będzie z sieci nowoczesnych laboratoriów umiejscowionych na Wydziale Inżynierii Biomedycznej w specjalnie w tym celu wybudowanym budynku. Na terenie planowanego centrum prowadzone będą badania dotyczące innowacyjnych technologii z zakresu inżynierii biomedycznej.

Rozpoczynające się przedsięwzięcie ma być uruchomione do 2020 roku, a jego powstanie opiera się na wartym 90 milionów projekcie – Assist Med Sport Silesia, który znalazł się na liście projektów kluczowych województwa śląskiego, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

W tym samym terminie podpisany został także list intencyjny o współpracy między zabrzańskim wydziałem Politechniki Śląskiej i Nyenrode Business University w Breukelen, uniwersytetem ekonomicznym w Holandii, który będzie patronował całemu przedsięwzięciu, współdziałając z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej na płaszczyźnie zarówno naukowej, jak również dydaktycznej.

az

(źródło: polsl.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)