Prof. Marcin Kolasa z Katedry Ekonomii Ilościowej Szkoły Głównej Handlowej odebrał Nagrodę Banku Handlowego w Warszawie S.A. za zbiór artykułów dotyczących cykli koniunkturalnych, konwergencji i polityki makroostrożnościowej, które zamieszczone zostały w czasopismach ekonomicznych znajdujących się na tzw. liście filadelfijskiej.
Dwudziesta pierwsza edycja nagrody, określanej mianem polskiego Nobla ekonomicznego, przyznawana za indywidualne lub zespołowe opracowania dotyczące zagadnień praktycznych bądź teoretycznych z zakresu ekonomii i finansów, które w kluczowy sposób przyczyniają się do rozwoju polskiej nauki, po raz kolejny honoruje osobę zasłużoną w ekspansję wiedzy oraz docenia wartość powstałych publikacji. Jury Konkursu, obradujące pod przewodnictwem prof. Urszuli Grzelońskiej w składzie: prof. Stanisław Gomułka, prof. Witold Koziński, prof. Adam Noga, prof. Witold Orłowski, prof. Zdzisław Sadowski, prof. Andrzej Sławiński oraz prof. Cezary Wójcik, doceniło jakość przygotowanych opracowań, przeznaczając dla autora 50 000 zł gratyfikacji.
W historii przyznawania nagrody najwięcej wyróżnień otrzymali naukowcy z SGH, poczynając od Adama Nogi, laureata jej pierwszej odsłony. Na liście pojawili się również: w 12. edycji Andrzej Rzońca, w 14. Cezary Wójcik, 18. edycja należała do Michała Brzozy-Brzeziny, kolejna do Jakuba Growca, a 20. do Tomasza Berenta.