Aktualności
Szkoły wyższe
17 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-17

Pomoce naukowe dla ATH

Koło Informatyczne Reset, działające na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, otrzymało od Grupy Rekord SI zestaw materiałów dydaktycznych. Wśród pomocy naukowych znalazły się roboty mBot, zestawy klocków Lego We Do 2.0 oraz tablety.

Uzyskanie wsparcia nastąpiło dzięki dwustronnej umowie podpisanej przez prof. dr. hab. Jarosława Janickiego, rektora ATH, prof. dr. hab. Józefa Matuszka, kierownika Katedry Inżynierii Produkcji oraz Janusza Szymurę, prezesa Grupy Rekord.

Tak wyposażone koło organizować będzie warsztaty przeznaczone dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich oraz gimnazjów. W ich trakcie uczestnicy nauczą się nie tylko programowania za pomocą gry CodeCombat, ale nabędą ponadto, dzięki aplikacji Scratch, wiedzę na temat programowania blokowego. Młodzi ludzie zajmą się także budowaniem i programowaniem robotów wykonanych z klocków Lego, a ci nieco starsi otrzymają możliwość wzięcia udziału w zajęciach wykorzystujących Arduino (Internet of Things) i zajęciach, podczas których zapoznają się z tajnikami tworzenia grafiki 2 i 3D. Wszystkie warsztaty odbywać się będą w ramach projektu YOUng.

az

(źródło: ath.bielsko.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)