Aktualności
Szkoły wyższe
15 Listopada
Kos z nadajnikiem
Opublikowano: 2017-11-15

„Popołudniowa kawka z mlekiem”, czyli cykl spotkań ornitologicznych w Instytucie Biologii UwB

Za oknem zimno, szaro i… cicho. Wiele gatunków ptaków odleciało do ciepłych krajów i nasze otoczenie niemal zamilkło. Aby pomóc miłośnikom ptasich śpiewów przeczekać ten trudny czas, Towarzystwo Ochrony Ptaków oraz Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku przygotowały cykl ciekawych spotkań z ptakami w roli głównej. Od listopada do lutego zapraszają na comiesięczną „Popołudniową kawkę z mlekiem”.

Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy spotkań przekonają się, że nasza rodzima awifauna zachwyca bogactwem kształtów, barw i zachowań. Poznają bliżej bociana białego, zgłębią wspólnie fenomen ptasich migracji, poznają krajowe gatunki sów, a na zakończenie cyklu podejrzą, jak wygląda życie miłosne i rodzinne ptaków. Goście „Popołudniowej kawki z mlekiem” będą mogli nie tylko wysłuchać ciekawych prezentacji. Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje: pokazy filmów i zdjęć, a nawet wieczorny spacer w poszukiwaniu sów.

Spotkania będą odbywały się w Instytucie Biologii w kampusie UwB, w auli im. prof. A. Myrchy (sala 2003, I p.), zawsze w czwartki o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Pracownicy Instytutu Biologii od lat realizują projekty badawcze dotyczące ptaków, m.in. bocianów, kosów czy orlików. W działającym na UwB studenckim Kole Naukowym Biologów działa sekcja obrączkarska – jej członkowie organizują bądź biorą udział w takich wydarzeniach, jak Akcja Karmnik, liczenie ptaków zimujących czy Akcja Siemianówka. Podczas „Popołudniowej kawki z mlekiem” studenci i pracownicy opowiedzą o swoich spotkaniach z ptakami, obserwacjach, wynikach badań. Wśród prelegentów będą też m.in. działacze Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Informacje o spotkaniach można znaleźć na stronie Instytutu Biologii UwB, pod adresem: https://biol-chem.uwb.edu.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-cykl-spotkan-ornitologicznych-popoludniowa-kawka-z-mlekiem-282/

Katarzyna Dziedzik

Dyskusja (0 komentarzy)