Aktualności
Szkoły wyższe
14 Maja
Opublikowano: 2021-05-14

Porozumienie PŁ z uczelniami z Francji

Politechnika Łódzka zawarła kolejne umowy o podwójnym dyplomie z uczelniami we Francji. Co roku studiować w Lyonie i Strasburgu będzie mogło w sumie 24 żaków.

Dokumenty o współpracy ze szkołami wyższymi w Lyonie i Strasburgu podpisał 14 maja rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik. Porozumienie zawarte z École Catholique d’Arts et Métiers de Lyon dotyczy programów realizowanych w ramach Centrum Kształcenia Międzynarodowego IFE. Studenci kierunków Business and Technology, Gestion et Technologie, Mechanical Engineering/Master of Business Studies, Master of Operations Management, Master of Mechanical Engineering będą mogli skorzystać z wymiany i równocześnie zdobyć dyplom obu uczelni. Nowością kontynuowanej współpracy, która trwa od 2015 r., jest uruchomienie od bieżącego roku akademickiego w ECAM programu podwójnych dyplomów prowadzonego w całości w języku angielskim.

Druga umowa została zawarta z inicjatywy École Catholique d’Arts et Métiers de Strasbourg. Podobnie jak w przypadku uczelni z Lyonu podwójny dyplom mogą zdobyć studenci wspomnianych wyżej kierunków prowadzonych w IFE.

Na mocy obu podpisanych dokumentów do każdej z uczelni będzie mogło wyjechać 12 studentów rocznie, by później w swoim CV mogli wpisać, że są absolwentami Politechniki Łódzkiej, mając także dyplom uczelni francuskiej.

Przypomnijmy, że w połowie marca PŁ zawarła podobną umowę z École Nationale Supérieure d’Arts et Métiers w Paryżu. To kontynuacja najdłużej funkcjonującego w PŁ porozumienia o podwójnym dyplomie.  Początki współpracy obu uczelni sięgają lat osiemdziesiątych minionego wieku.

źródło: PŁ

 

Dyskusja (0 komentarzy)