Aktualności
Szkoły wyższe
18 Marca
Źródło: Biuro Rektora PW
Opublikowano: 2019-03-18

Porozumienie Politechniki Warszawskiej i Polimex-Mostostal SA

Politechnika Warszawska i Polimex-Mostostal SA zawarły porozumienie o współpracy naukowo-technicznej.

Porozumienie podpisali rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz prezes zarządu Polimex-Mostostal Krzysztof Figat i wiceprezes Polimex-Mostostal Przemysław Janiszewski.

– Podpisana dziś umowa otwiera nowy rozdział we współpracy Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal z najlepszą uczelnią techniczną w Polsce. Będziemy skupiać się na najefektywniejszym wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego Politechniki Warszawskiej i doświadczenia technicznego Spółek z naszej Grupy Kapitałowej do unowocześniania i podnoszenia poziomu kształcenia studentów w kluczowych dla nas obszarach budownictwa, energetyki, petrochemii i gazu, infrastruktury, produkcji, szeroko rozumianego engineeringu, projektowania oraz ochrony środowiska” – powiedział Krzysztof Figat, prezes zarządu Polimex-Mostostal SA.

Porozumienie przewiduje wymianę doświadczeń pomiędzy uczelnią a spółkami z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, m.in. Polimex Energetyka, Polimex Infrastruktura, Polimex Budownictwo, Naftoremont-Naftobudowa i Mostostal Siedlce.

– Zatrudniamy doświadczoną i wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów i specjalistów oraz przestrzegamy najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa. Współpraca z największą
i najbardziej prestiżową uczelnią techniczną w kraju pozwoli nam dzielić się naszym doświadczeniem, zdobywać nowych, dobrze wykształconych pracowników i podnosić nasze kompetencje – dodał Przemysław Janiszewski, wiceprezes Polimex-Mostostal.

Połączenie potencjału naukowo-badawczego z praktyczną wiedzą i doświadczeniem jednego z liderów firm inżynieryjno-wykonawczych w Polsce, pozwolą rozwijać kompetencje i promować najlepsze praktyki w branży budowlanej, energetycznej, nafty, chemii i gazu oraz produkcji. Planowana jest współpraca w wielu obszarach, przy projektach edukacyjnych, rozwojowych, inwestycyjnych i modernizacyjnych.

– Współpraca z jedną z największych i najlepszych polskich firm inżynieryjno-budowlanych jaką jest Polimex-Mostostal SA, daje gwarancję rozwoju kompetencji studentów Politechniki Warszawskiej, którzy będą mieli okazję sprawdzić się w rzeczywistych realiach przemysłu. Nabyte doświadczenie pozwoli im szybciej i efektywniej wykorzystać wiedzę uzyskaną w procesie kształcenia. Może to być realizowane w różnej formie, np. staży przemysłowych i budowlanych, ale także kształcenia dualnego, a w przypadku doktorantów także doktoratów wdrożeniowych. Jest to dla takiej uczelni jak Politechnika Warszawska szczególnie istotne, bowiem zakres działalności firmy Polimex-Mostostal SA jest bardzo szeroki i odpowiada swoim profilem zakresowi kształcenia na kilku wydziałach PW. Ta współpraca może i powinna przynieść wymierne korzyści dla obu stron – podkreślił prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej.

Izabela Koptoń-Ryniec

 

Dyskusja (0 komentarzy)