Aktualności
Szkoły wyższe
22 Marca
Opublikowano: 2018-03-22

POWER dla Akademii Morskiej w Szczecinie

Duże dofinansowanie projektu „Nowe Horyzonty” z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla Akademii Morskiej w Szczecinie. „Czek” na blisko 7 mln zł przekazał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego goszczący w Szczecinie.

Dofinansowanie z rąk ministra odebrali rektorzy szczecińskich uczelni podczas spotkania w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Grant dla Akademii Morskiej w Szczecinie odebrał osobiście rektor Wojciech Ślączka.

Projekt AM uzyskał finansowanie w konkursie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w obszarze działania 3.5 o nazwie „Kompleksowe programy szkół wyższych”. Budżet projektu ma wartość blisko 7 mln zł i liczy 100 pozycji.

Podjęte zostaną działania związane z edukacją, rozwojem i doskonaleniem kompetencji studentów oraz kadr, a także rozbudowanie systemu IT służącego wirtualnemu zarządzaniu uczelnią. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie w tej dziedzinie, realizowane przez Akademię Morską w Szczecinie. Do najważniejszych planów projektu należy zaliczyć także wsparcie powstania nowych kierunków: oceanotechniki oraz geoinformatyki.

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 września 2018 do 31 lipca 2022. Zakres merytoryczny projektu obejmuje 8 zadań, z których każde mogłoby stanowić odrębny projekt.

Szczegółowy opis: http://am.szczecin.pl/aktualnosci/4460-nowe-horyzonty-7-mln-zl-dla-akademii

Weronika Bulicz

Dyskusja (0 komentarzy)