Aktualności
Szkoły wyższe
08 Lutego
Źródło: www.umg.edu.pl
Opublikowano: 2023-02-08

Powstaje Centrum Sportu UMG

Już w przyszłym roku studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu. Jak dotąd zrealizowano 26% całości inwestycji.

Umowa z wykonawcą została podpisana w sierpniu ubiegłego roku, ale prace inicjujące budowę (wyburzenie starej hali sportowej, przesunięcie sieci ciepłowniczej, przygotowanie terenu pod budowę) rozpoczęły się już dwa lata wcześniej. Obiekt stanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej poprzedniej hali sportowej. Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania, modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa.

Nowy budynek o powierzchni całkowitej blisko 7 tys. mkw. będzie miał pięć kondygnacji, z czego jedną podziemną. Znajdą się w nim: pełnowymiarowa hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, cztery szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, szatnia dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym, dwa pokoje dla trenerów, przestrzeń usługowa, pokoje gościnne dla sportowców, sztabu szkoleniowego z aneksami kuchennymi i łazienkami dla 40 osób, widownia dla 130 osób, zaplecze sanitarne dla widzów, strefa fitness i siłownia, przestrzenie biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń techniczna, a także parking podziemny na 49 miejsc.

Nowoczesna hala zostanie docelowo połączona z nowym domem studenckim, którego powstanie zaplanowano w drugim etapie budowy tego kompleksu sportowo-akademickiego. Jego otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2024 roku. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi około 55 mln zł. Część tej sumy stanowi dotacja celowa Ministerstwa Infrastruktury.

MK, źródło: www.umg.edu.pl

Dyskusja (0 komentarzy)