Aktualności
Szkoły wyższe
28 Lutego
Opublikowano: 2017-02-28

Prestiżowe stypendium Fulbrighta dla prof. Parteki z PG

Ekonomistka dr hab. inż. Aleksandra Parteka, prof. PG, została laureatką stypendium Fulbrighta w kategorii Senior Award. W roku akademickim 2017/2018 wyjedzie na czteromiesięczny staż naukowy na University of California w Berkeley.

Prof. Parteka podkreśla, że stypendium Fulbrighta oznacza możliwość prowadzenia badań naukowych w jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie (University of California znajduje się na 3. miejscu w tzw. rankingu szanghajskim oraz na 4. miejscu w Best Global Universities Ranking).

Laureatka prestiżowego stypendium pracuje w Katedrze Nauk Ekonomicznych na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Specjalizuje się w ekonomii międzynarodowej, obecnie prowadzi badania dotyczące zmian w strukturze handlu międzynarodowego oraz wpływu handlu i procesów integracyjnych na rynki pracy. Staż na University of California będzie obejmował badania w ramach projektu „The impact of trade exposure and global division of labor on product variety – evidence from Europe and the U.S.” („Wpływ wystawienia na konkurencję zagraniczną oraz globalnego podziału pracy na różnorodność produktów na rynku – doświadczenia krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych”).

– Pobyt naukowy w Berkeley to także możliwość dostępu do amerykańskich baz danych, niezbędnych do realizacji projektu oraz uczestnictwa w zajęciach i seminariach prowadzonych przez światowe autorytety z dziedziny ekonomii – mówi prof. Aleksandra Parteka.

Stypendia Fulbright Senior Award przyznawane są w drodze konkursu pracownikom naukowym oraz naukowo-dydaktycznym uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN, międzynarodowych instytutów naukowych oraz innych jednostek naukowych w Polsce na realizację własnych projektów badawczych w amerykańskich uczelniach i instytutach. Więcej informacji na temat programów Fulbrighta: http://www.fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/.

Czytaj także: Stypendysta Programu Fulbrighta

Biuro Prasowe PG

Źródło zdjęcia: zie.pg.edu.pl/

Dyskusja (0 komentarzy)