Aktualności
Szkoły wyższe
18 Lipca
Źródło: www.ump.edu.pl
Opublikowano: 2023-07-18

Prof. Bożena Michniak-Kohn doktorem honoris causa UMP

Prof. Bożena Michniak-Kohn z Ernest Mario School of Pharmacy, światowej klasy ekspertka w dziedzinie leków podawanych miejscowo, przezskórnie oraz podpoliczkowo, otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Najwyższa godność akademicka została nadana prof. Michniak-Kohn za jej wybitne osiągnięcia w obszarze zaawansowanych systemów naskórnego i transdermalnego dostarczania substancji aktywnych. Bożena Michniak-Kohn jest profesorem zwyczajnym nauk farmaceutycznych w Ernest Mario School of Pharmacy oraz założycielką i dyrektorką CDR Center for Dermal Research w Rutgers, The State University of New Jersey w Piscataway (USA). Jej głównym obszarem zainteresowań naukowych jest miejscowe, przezskórne i podpoliczkowe podanie leków. Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w projektowaniu i optymalizacji preparatów do stosowania miejscowego oraz plastrów transdermalnych.

Ukończyła z wyróżnieniem studia farmaceutyczne w Wielkiej Brytanii, gdzie następnie obroniła rozprawę doktorską uzyskując stopień naukowy Ph.D. w dziedzinie farmakologii. Do tej pory była promotorką ponad 60 prac doktorskich i magisterskich, co zaowocowało około 170 artykułami w recenzowanych czasopismach naukowych, 470 streszczeniami oraz 41 książkami i rozdziałami w książkach. W uznaniu jej osiągnięć w 2008 roku otrzymała status członka honorowego American Association of Pharmaceutical Scientists (AAPS Fellow).

Prof. Michniak-Kohn od wielu lat prowadzi także ścisłą współpracę z sektorem przemysłowym, efektem czego są liczne wdrożenia wyników badań kierowanych przez nią zespołów przez firmy farmaceutyczne i kosmetyczne, jak również organizowane przez CDR specjalistyczne kursy, warsztaty i konferencje otwierające nowe przestrzenie transferu wiedzy na styku akademia-biznes.

MK, źródło: UMP

 

Dyskusja (0 komentarzy)