Aktualności
Szkoły wyższe
11 Czerwca
Źródło: Collegium Civitas
Opublikowano: 2021-06-11

Prof. Stanisław Mocek nadal rektorem Collegium Civitas

Prof. dr hab. Stanisław Mocek, rektor Collegium Civitas, został 7 czerwca wybrany na kolejną kadencję.

Prof. Stanisław Mocek związany jest z warszawską uczelnią od początku jej istnienia, czyli 1997 roku. W latach 1998–2012 zajmował stanowisko prorektora, a od 2012 roku zasiada w fotelu rektora Collegium Civitas.

Jest socjologiem, politologiem i medioznawcą. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i Oxford University, laureatem nagrody im. Karla Poppera. Zajmuje się zagadnieniami polskiej sceny politycznej, mediów i systemu medialnego, procesów wyborczych, przywództwa i dyskursu politycznego, badań opinii społecznej, a także systemów politycznych i społecznych. Jest ekspertem w zakresie transformacji ustrojowych, problemów społecznych w skali mikro i makro, partycypacji publicznej i społeczeństwa obywatelskiego.

Przewodniczy Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Niepublicznych. Zasiada także w Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jest redaktorem naczelnym rocznika naukowego „Zoon Politikon”.

Prof. Mocek jest trzecim rektorem w historii Collegium Civitas. Przed nim funkcję tę sprawowali prof. Jadwiga Koralewicz i prof. Edmund Wnuk-Lipiński. Uczelnia powstała z inicjatywy naukowców z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Oferuje studia prowadzone w języku polskim i angielskim (ponad 70 specjalności na czterech kierunkach studiów I i II stopnia oraz ponad 30 programów na studiach podyplomowych), a także studia dwujęzyczne polsko-angielskie (15 specjalności) w sześciu obszarach tematycznych: dziennikarstwo i nowe media; zarządzanie i marketing; bezpieczeństwo i analiza informacji; stosunki międzynarodowe i dyplomacja; socjologia, kultura i sztuka.

MK, źródło: CC

Dyskusja (0 komentarzy)