Aktualności
Szkoły wyższe
16 Września
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-09-16

Programy informatyczne w PŁ z amerykańską akredytacją ABET 

Dwa programy: Computer Science oraz Information Technology prowadzone w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej otrzymały prestiżową akredytację amerykańskiej organizacji ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology).  

Akredytowane programy inżynierskie są prowadzone we współpracy z IFE: Computer Science na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Information Technology – na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej.

Kierunki mające akredytację ABET muszą spełniać najwyższe normy określone dla zawodów technicznych i programów inżynierskich. Sam proces akredytacji trwał niemal 4 lata i był bardzo wymagający. ABET nieustannie doskonali kryteria oceny, sprawdzając m.in. spójność kształcenia z procesami zachodzącymi w gospodarce i na rynku pracy – przyznaje prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej i dodaje: – Posiadanie przez naszą uczelnię tak istotnej akredytacji stanowi niezwykle ważny krok we wdrożeniu nowego, innowacyjnego modelu projektowania programów studiów. Doświadczenia zdobyte w trakcie procesu akredytacyjnego pozwolą wypracować nowe standardy jakościowe, które po raz kolejny przyniosą nam status lidera w obszarze szkolnictwa wyższego w Polsce – podkreśla rektor.

ABET to amerykańska organizacja powstała w 1932 roku, akredytująca programy szkolnictwa wyższego w dziedzinie nauk stosowanych, informatyki i technologii inżynierskich.

Ewa Chojnacka, źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)