Aktualności
Opublikowano: 2018-10-04

PRz wybuduje nowoczesny Studencki Kompleks Sportowy

Kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią, całoroczne lodowisko i stadion lekkoatletyczny – tak będzie wyglądał Studencki Kompleks Sportowy Politechniki Rzeszowskiej. Jego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie realizowana etapowo i ma kosztować ok. 34 mln zł.

Studencki Kompleks Sportowy tworzyć będzie: całoroczne kryte boisko ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 40 na 30 m oraz kryte lodowisko o wymiarach 60 na 40 m. Lodowisko będzie można podzielić na trzy mniejsze tafle, a w lecie przy bardzo wysokich temperaturach, będzie można je zamienić na korty tenisowe, boisko do siatkówki oraz koszykówki. W ramach kompleksu sportowego ma powstać też stadion lekkoatletyczny ze sztuczną nawierzchnią i 400-metrową bieżnią. Obiekt zaprojektowano w formie otwartej i pełnowymiarowej. W pobliżu kompleksu znajdą się też nowe pomieszczenia administracyjne, sale fitness, pomieszczenia sanitarne, kręgielnia oraz kawiarnia.

– Budowa kompleksu jest jedną z najważniejszych planowanych inwestycji. Nowe obiekty sportowe poszerzą możliwości dydaktyczne i naukowe uczelni – mówi prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Uczelnia ma już przygotowaną dokumentację całej inwestycji. Andrzej Sowa, kanclerz PRz, spodziewa się, że w ciągu dwóch-trzech tygodni będzie też gotowe pozwolenie na budowę.

Politechnika Rzeszowska stara się o dofinansowanie do inwestycji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Katarzyna Kadaj-Kuca

Dyskusja (0 komentarzy)