Aktualności
Szkoły wyższe
14 Maja
Źródło: UE w Krakowie
Opublikowano: 2024-05-14

Przyspieszona zmiana rektora na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Dr hab. Bernard Ziębicki przejął obowiązki rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ma to związek z objęciem funkcji wiceprezydenta miasta przez dr. hab. Stanisława Mazura, dotychczasowego sternika uczelni.

We wtorek, 14 maja, Aleksander Miszalski, nowy prezydent Krakowa,  przedstawił swoich najbliższych współpracowników. Pierwszym zastępcą prezydenta został dr hab. Stanisław Mazur, dotychczasowy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Będzie zajmować się obszarami, które dotyczą strategii rozwoju miasta, planowania przestrzennego oraz przedsiębiorczości i gospodarki.

Pełnienie funkcji rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to wielkie zobowiązanie i wielki honor. Czuję się zaszczycony i wdzięczny, że mogłem tę rolę pełnić. Wspólnie udało nam się wiele osiągnąć i mamy powody, aby być z tego dumnymi. Za wspólną pracę, wielkie zaangażowanie i oddanie dla uczelni wszystkim i każdemu z osobna dziękuję – powiedział nowo powołany I Wiceprezydent Miasta Krakowa.

W związku z objęciem nowej funkcji, zgodnie z zapisami Statutu UEK, obowiązki rektora przejął wybrany w kwietniu na kadencję 2024–2028 rektor-elekt dr hab. Bernard Ziębicki.

Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dziekana Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz kierownika Katedry Metod Organizacji i Zarządzania. Jest także członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN oraz dyrektorem studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK.

W latach 2005–2010 był wykładowcą Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Tarnowie. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Naukowego „Krakowska Szkoła Controllingu”. Ma na koncie ponad 230 publikacji naukowych w formie monografii, artykułów i materiałów konferencyjnych, dotyczących metod organizacji i zarządzania, nowych koncepcji zarządzania, efektywności organizacyjnej, systemów wynagrodzeń, zarządzania informacjami. Był zaangażowany w ponad 30 projektów badawczo-wdrożeniowych dla praktyki gospodarczej.

W kwietniowych wyborach pokonał dwóch kontrkandydatów i uzyskując 240 na 387 głosów został nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)