Aktualności
Szkoły wyższe
21 Maja
Opublikowano: 2020-05-21

Psycholodzy z UŁ w nowej siedzibie

Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego będzie miał nową siedzibę. Inwestycja pochłonie 55 mln zł, a jej zakończenie planuje się za 2 lata. Będzie częścią scentralizowanego, nowoczesnego kampusu uczelni.

Budynek stanie obok starego rektoratu UŁ, przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza i alei Rodziny Scheiblerów. Obecnie łódzka Psychologia funkcjonuje w starym gmachu przy ulicy Smugowej 10/12. Budowa nowej siedziby  rozpocznie się na początku drugiego półrocza i potrwa 2 lata. Swoje miejsce znajdą tam wszystkie jednostki naukowe Instytutu.

– Bardzo się cieszę, że nasze starania zakończyły się sukcesem. Chcemy być częścią nowoczesnego Nowego Centrum Łodzi, a ten budynek pozwoli nam ten cel w dużej mierze osiągnąć. Pracownicy i studenci Instytutu Psychologii UŁ zasługują na dobre warunki lokalowe, czekają na nie już wystarczająco długo. Liczę, że dzięki temu ta jednostka rozwinie się jeszcze bardziej – mówi rektor UŁ, prof. Antoni Różalski.

Inwestycja to realizacja konsekwentnej strategii UŁ, polegającej na tworzeniu scentralizowanego, nowoczesnego kampusu. Nowy budynek będzie w większości przeszkolonym gmachem. Będzie miał pięć kondygnacji nadziemnych i jedną podziemną, a jego całkowita powierzchnia to ok. 6 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się w nim sale wykładowe, laboratoria i pokoje dla pracowników naukowych uczelni. Jego kubatura wyniesie około 33 tys. metrów sześciennych.

Szacowany koszt budowy nowego Instytutu Psychologii to 55 mln zł. Inwestycja zostanie sfinansowana głównie z obligacji i funduszy ministerialnych. Uczelnia starała się o pozyskanie środków od kilku lat. Na początku 2018 roku wyburzono budynek Instytutu Studiów Politologicznych przy Narutowicza 65 i przygotowano miejsce na nową inwestycję.

źródło: UŁ

 

Dyskusja (0 komentarzy)