Aktualności
Szkoły wyższe
10 Października
Opublikowano: 2019-10-10

Publiczna uczelnia zawodowa powstanie w Grudziądzu

Grudziądz, trzecie co do wielkości miasto w województwie kujawsko-pomorskim, doczeka się niebawem szkoły wyższej. O planach utworzenia państwowej uczelni zawodowej poinformował minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Informację o takich zamiarach podał portal www.grudziadz365.pl przy okazji ostatniej wizyty wicepremiera Jarosława Gowina w regionie. Bazą dla placówki miałyby być mieszczące się w Grudziądzu Wojskowe Zakłady Uzbrojenia. Część znajdujących się w nich budynków ma zostać wyremontowana na potrzeby tworzonej placówki. Głównymi kierunkami, na których kształciliby się studenci, będą mechatronika oraz cyberbezpieczeństwo. Jak czytamy na grudziądzkim portalu, pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który odbył już wstępne rozmowy na ten temat z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Szef resortu obrony przychylnie odniósł się do dalszego procedowania tej sprawy.

Powołanie publicznej uczelni zawodowej miałoby zwiększyć prestiż i atrakcyjność miasta, co w konsekwencji pozwoliłoby przyciągnąć doń młodych ludzi. Absolwenci szkoły zasilaliby szeregi pracowników WZU oraz innych zakładów w Grudziądzu i okolicach.

24 października w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego ma się odbyć kolejne spotkanie, na którym być może uruchomiony zostanie proces tworzenia uczelni. Pierwsi studenci pojawiliby się w jej murach w roku akademickim 2020/2021.

MK, źródło: www.grudziadz365.pl

Dyskusja (0 komentarzy)