Aktualności
Szkoły wyższe
15 Lutego
Opublikowano: 2019-02-15

PWSZ w Nysie działa na rzecz uczniów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie współpracować będzie z Zespołem Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego w Nysie. Stosowne porozumienie podpisane zostało przez rektora uczelni, dr. inż. Przemysława Malinowskiego, prof. PWSZ w Nysie, i Krzysztofa Dorożyńskiego, dyrektora Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych.

Dwustronna kooperacja zagwarantować ma uczniom nie tylko możliwość zdobywania konkretnych umiejętności, ale także ułatwi im wybór dalszej drogi kształcenia. Dzięki uczestnictwu w zorganizowanych przez uczelnię wykładach, spotkaniach czy seminariach, odbywających się m.in. w Instytucie Nauk Technicznych PWSZ, przyszli studenci zapewnią sobie doskonały start, gwarantujący osiągnięcie zawodowego sukcesu w przyszłości.

Obu stronom umowy zależy nie tylko na kształceniu młodych ludzi na wysokim poziomie, ale także na inspirowaniu ich do podejmowania interesujących wyzwań. Współuczestniczenie w prowadzonych przez uczelnię badaniach naukowych, projektach, specjalistycznych kursach czy Nyskim Festiwalu Nauki stanowić będzie dla uczniów doskonałą okazję do ich samorozwoju.

Cała działalność PWSZ, polegająca na udostępnieniu swojej bazy naukowej i dydaktycznej, powoduje, że nyska uczelnia staje się atrakcyjnym partnerem, który działa na rzecz wspólnoty wiedzy.

az

(źródło: pwsz.nysa.pl

Dyskusja (0 komentarzy)