Aktualności
Szkoły wyższe
27 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-27

Ranking 100. najlepszych naukowców WUM

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosił Ranking 100. naukowców WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2015-2017. Pierwsze miejsce w rankingu zajął dr hab. n. med. Łukasz Szarpak z Zakładu Medycyny Ratunkowej I Wydziału Lekarskiego. Na drugiej pozycji uplasowała się prof. Hanna Szajewska, kierownik II Kliniki Pediatrii I Wydziału Lekarskiego. Trzecie miejsce zajął prof. Rafał Płoski, kierownik Zakładu Genetyki Medycznej I Wydziału Lekarskiego.

Kolejne miejsca zajęli: prof. Grzegorz Opolski, kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Krzysztof J. Filipiak, I Katedra i Klinika Kardiologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Urszula Demkow, kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego I Wydziału Lekarskiego, prof. Mirosław Wielgoś, kierownik i Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii I Wydziału Lekarskiego, prof. Wiesław Jędrzejczak, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych I Wydziału Lekarskiego, dr hab. Łukasz Czyżewski, Zakład Pielęgniarstwa Nefrologicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu, prof. Piotr Pruszczyk, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej Wydziału Lekarsko-Dentystycznego.

Listę opracowała Biblioteka Główna WUM na podstawie analizy dorobku poszczególnych naukowców z lat 2015-2017. Ranking objął osoby zatrudnione na uniwersytecie w kwietniu 2018 r. ,  współautorów wszystkich opublikowanych artykułów (prace oryginalne, kazuistyczne, poglądowe i inne posiadające punktację Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Pełen ranking 100. naukowców WUM z najwyższym dorobkiem publikacyjnym w latach 2015-2017 dostępny jest na stronie: http://bp.wum.edu.pl/.

Kamilla Walczak

Dyskusja (0 komentarzy)