Aktualności
Szkoły wyższe
22 Marca
Opublikowano: 2018-03-22

Rekrutacja na studia podyplomowe na UE we Wroclawiu

Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu trwa rekrutacja na studia podyplomowe i kursy. W semestrze letnim 2017/18 uczelnia oferuje ponad 50 programów studiów podyplomowych. Znalazły się wśród nich kierunki cieszące się największą popularnością w minionych latach: MS Excel w controllingu dla zaawansowanych, Inżynieria procesów produkcyjnych, Accounting and Financial Management, HR Business Partner, Kadry i Płace, Zarządzanie Projektami, Lean Management – Menedżerskie Studia Podyplomowe, Finanse i Rachunkowość (dla niefinansistów), Kierownik zespołu-team leader oraz Project Management. 

W obecnej ofercie wrocławski UE proponuje również kilka nowości: Dyrektor Finansowy, Analizy statystyczne danych społeczno-gospodarczych, Kontrola zarządcza w sektorze publicznym, Rachunkowość – studia podyplomowe dla nie księgowych, Rachunkowość, podatki i finanse w mikro i małej firmie, Bankowość. Europejski Certyfikat Bankowca.

Programy studiów UE Wr opracowywane są z przedstawicielami praktyki biznesu, dzięki czemu dostosowane są do potrzeb rynku pracy: Kierownik zespołu-team leader oraz Project Management – we współpracy z IBM GSDC, Zarządzanie rozwojem łańcucha dostaw i ekspansją zagraniczną we współpracy z CCC SA, Zarządzanie placówkami kultury we współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Niektóre z nich dają możliwość uzyskania dodatkowych certyfikacji Kontrola zarządcza w sektorze publicznym (Certyfikat Koordynatora Kontroli Zarządczej), Zarządzanie Projektami (certyfikaty Microsoft® MS Project i Prince2® Foundation), Finanse i Rachunkowość (z akredytacją ACCA).

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu współpracuje z około pół tysiącem przedsiębiorstw zlokalizowanych głównie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Współpraca obejmuje zagadnienia z obszarów zarządzania, finansów i rachunkowości, analityki gospodarczej, informatyki w biznesie oraz  z zakresu technologii i biotechnologii żywności, oceny jakości produktów  spożywczych oraz zagadnień  dotyczących aparatury i inżynierii procesowej.

Studia podyplomowe tworzone są w ścisłej współpracy z pracodawcami i zorientowane na rozwój konkretnych umiejętności. Zajęcia  prowadzą doświadczeni przedstawiciele praktyki gospodarczej,  m.in. kadra menedżerska największych pracodawców w regionie i doświadczeni wykładowcy UE we Wrocławiu. Wykładowcy i trenerzy posiadają liczne certyfikaty i uzyskują najwyższe oceny w procesie ewaluacji. Większość zajęć ma formę aktywnych warsztatów, w ramach których wykorzystywane są aktywne metody nauczania, takie jak projekty zespołowe, case study oraz gry i ćwiczenia kierownicze. Potwierdzeniem dostosowania programów studiów i szkoleń do potrzeb praktyki oraz wysokiej jakości prowadzonych zajęć jest rosnąca liczba słuchaczy.

Uczestnikiem studiów podyplomowych może być jedynie osoba posiadająca wykształcenie na poziomie wyższym – posiadająca dyplom ukończenia studiów I stopnia (tytuł licencjata lub inżyniera), studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (tytuł magistra). Na studia podyplomowe nie może zostać przyjęta osoba nieposiadająca wykształcenia wyższego (np. osoba będąca na ostatnim roku studiów I stopnia – studiów licencjackich).

Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się w weekendy oraz  w trybie wieczorowym w wyznaczone dni tygodnia.  Egzaminy odbywają się w weekendy.

Dla osób zainteresowanych krótkimi formami przygotowaliśmy różne szkolenia i kursy w 18 obszarach tematycznych.

Szczegółowa oferta studiów na stronie internetowej uczelni www.ue.wroc.pl oraz  http://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/studia.html.

Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)