Aktualności
Szkoły wyższe
06 Lipca
Opublikowano: 2018-07-06

Rekrutacja na studia w Akademii Morskiej w Szczecinie

Na Wydziale Nawigacyjnym Akademia Morska w Szczecinie uruchamia kierunki: Oceanotechnika – studia inżynierskie, Geoinformatyka – studia drugiego stopnia, a także na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu – Zarządzanie – studia inżynierskie, niestacjonarne.

Oceanotechnika to kierunek, który jest odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się obecnie rynku branży morskiej. Rozwijający się przemysł w sektorze stoczniowym w regionie, a także rozwój technologii w zakresie projektowania i budowy statków oraz jachtów – wszystkie te zagadnienia sprawiają, że rynek będzie potrzebował specjalistycznie wykształconych kadr. Studenci Oceanotechniki do wyboru mają dwie specjalności – projektowanie i budowa okrętów oraz projektowanie i budowa jachtów.

Geoinformatyka na studiach magisterskich to kierunek łączący zakres wiedzy z geodezji i kartografii, informatyki oraz innych powiązanych dziedzin nauki, pozwalających na elastyczność w dokonywaniu wyboru drogi kariery zawodowej. Absolwenci kierunku to przyszła kadra firm i instytucji geodezyjnych, w szczególności stosujących nowoczesne technologie i wdrażających innowacyjne systemy pomiarowe.

Warto wspomnieć, że ciekawą propozycją zarówno dla cudzoziemców, jak i Polaków chcących studiować po angielsku, jest kierunek Nawigacja prowadzony w całości w języku angielskim.

Weronika Bulicz

Dyskusja (0 komentarzy)