Aktualności
Szkoły wyższe
07 Marca
Opublikowano: 2018-03-07

Rekrutacja zimowa w UR

16  lutego 2018 r. zakończyła się rekrutacja zimowa na trzech wydziałach Uniwersytetu Rzeszowskiego: Biologiczno-Rolniczym, Matematyczno-Przyrodniczym i Biotechnologii. Tym samym, po weryfikacji formalnej, początkiem marca społeczność akademicka UR powiększyła się o 371 studentów i studentek. W sumie, w Uniwersytecie Rzeszowskim studiuje obecnie ok. 17 tys. osób.

Rekrutacja zimowa prowadzona była na 9 kierunkach na trzysemestralne studia II stopnia. Bardzo cieszy fakt, że limity przyjęć zostały wypełnione, szczególnie że w skali polski obserwowalny jest spadek zainteresowania studiami II stopnia.

Kierunki uruchomione po rekrutacji zimowej to:

Na Wydziale Biologiczno-Rolniczym: Architektura krajobrazu (po studiach inż.), Ochrona środowiska (po studiach inż.), Rolnictwo, Technologia żywności i żywienie człowieka (po studiach inż.).

Na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym: Fizyka (po studiach inż.), Informatyka (po studiach inż.), Inżynieria materiałowa (po studiach inż.), Mechatronika (po studiach inż.).

Na Wydziale Biotechnologii: Biotechnologia.

To oczywiście nie koniec naboru na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim. Już w kwietniu rozpocznie się wiosenny nabór, który potrwa do 14 maja 2018 r.

Maciej Ulita

Dyskusja (0 komentarzy)