Aktualności
Szkoły wyższe
19 Lutego
Źródło: PWSZ w Suwałkach
Opublikowano: 2020-02-19

Rektor PWSZ w Suwałkach jedyną kandydatką w wyborach

Dr Marta Wiszniewska jest jedyną kandydatką w wyborach na rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Rozstrzygnięcie – 27 lutego.

Termin zgłoszeń kandydatur na rektora PWSZ w Suwałkach upłynął w poniedziałek 17 lutego. Jak informuje Dawid Harasim, rzecznik suwalskiej uczelni, pojawiła się tylko jedna kandydatura – obecnej rektor dr Marty Wiszniewskiej. To o tyle zaskakujące, że przed czterema laty, gdy Wiszniewska ubiegała się o pierwszą kadencję, miała aż sześciu kontrkandydatów. W głosowaniu dziewięcioosobowej komisji stosunkiem głosów 5:4 wygrała z dr. Bernardem Maciulewskim, byłym dyrektorem Instytutu Politechnicznego PWSZ.

42-letnia Wiszniewska jest jednym z najmłodszych rektorów w Polsce. Skończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktoryzowała się w Akademii Obrony Narodowej. Jest specjalistą od logistyki. Tego przedmiotu nauczała w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach. Pracowała także w Służbie Celnej. Z PWSZ związana jest od dziesięciu lat, m.in. jako dziekan Wydziału Ochrony Zdrowia, a wcześniej koordynator kierunku.

Komisja konkursowa sprawdzi teraz jej kandydaturę pod względem formalnym, a następnie przekaże ją radzie uczelni, która z kolei zarekomenduje lub nie – Senatowi PWSZ. Po opinii Senatu, dokumenty trafią z powrotem do rady, która przekaże je Kolegium Elektorów. Przed dokonaniem wyboru Kolegium spotyka się z kandydatką, by poznać jej plany na przyszłość uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach powstała w 2005 roku. W jej strukturze funkcjonują trzy wydziały: Ochrony Zdrowia, Politechniczny i Humanistyczno-Ekonomiczny. Blisko 2 tys. studentów ma do wyboru 11 kierunków kształcenia. Kadrę suwalskiej PWSZ tworzy ponad 200 pracowników.

MK, źródło: www.radio.bialystok.pl, www.wspolczesna.pl

Dyskusja (0 komentarzy)