Aktualności
Szkoły wyższe
07 Kwietnia
Źródło: www.wybory2020.umed.pl
Opublikowano: 2020-04-07

Rektor UM w Łodzi ubiega się o reelekcję

Prof. Radzisław Kordek, obecny rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jest jedynym kandydatem do objęcia tego stanowiska także w kadencji 2020–2024.

Podobna sytuacja miała miejsce, gdy po raz pierwszy starał się o fotel rektora w 2016 roku. Przy braku kontrkandydatów dostał wówczas 399 spośród 418 ważnych głosów.

– Uczelnia zmierza w dobrym kierunku, rozwija się i unowocześnia. Jestem pewien, że obraliśmy dobry kurs i diametralne zmiany za nami. Nie mam też wątpliwości, że konsekwentnie realizując wytyczone cele, przy pełnym zaangażowaniu całej społeczności uczelni, zmierzamy w stronę budowy nowoczesnego, otwartego i przyjaznego uniwersytetu – napisał w liście do akademickiej wspólnoty.

Prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek jest specjalistą w zakresie patomorfologii i patologii onkologicznej. Zanim został rektorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi był przez dwie kadencje prorektorem ds. nauki i współpracy z zagranicą. Ukończył studia w 1986 roku na Akademii Medycznej w Łodzi (poprzedniczka UM). Doktoryzował się w 1992 roku na Wydziale Lekarskim tej uczelni. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1997 roku. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w 2002 roku. W latach 90. odbył staże w ośrodkach naukowych w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych.

Zawodowo związał się z łódzką uczelnią w 1998 roku, gdy został kierownikiem Zakładu Patologii Nowotworów. Cztery lata później objął kierownictwo Katedry Onkologii. Pełnił również funkcję prodziekana Wydziału Lekarskiego do spraw nauki (2002–2004). W 2004 został wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Patologów, wcześniej był przewodniczącym oddziału łódzkiego tej organizacji (1999–2002).

Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem, wybory rektora zaplanowano na 22 kwietnia. W związku ze stanem epidemii odbędą się w trybie zdalnego głosowania elektronicznego. Głosowanie będzie przeprowadzone za pomocą systemu zapewniającego anonimowość głosującego oraz tajność wyboru.

MK, źródło: UM

Dyskusja (0 komentarzy)