Aktualności
Szkoły wyższe
29 Listopada
Opublikowano: 2017-11-29

Rusza Galeria Studencka Wydziału Architektury PB

Rada Samorządu Studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej postanowiła otworzyć galerię, w której pokazywane będą prace studentów.

– Zainteresowanie tą inicjatywą jest bardzo duże, już zgłosili się do nas studenci z rysunkiem, malarstwem, grafiką, fotografią, a nawet rzeźbą. Mamy propozycje od osób, które projektują ubrania – mówi wiceprzewodnicząca samorządu studenckiego na Wydziale Architektury Izabela Wróblewska. – Każda wystawa poświęcona będzie jednej osobie, a prace będzie można oglądać 3-4 tygodnie. Chcemy by galeria żyła, a wystawy zmieniały się raz w miesiącu. Mamy nadzieję, że z czasem galeria stanie się nieodłącznym elementem naszego wydziału – planuje Izabela. Chcemy wyróżnić osoby, które poza zajęciami tworzą coś własnego i pokazać ich fantastyczne prace – dodaje.

Pierwszy wernisaż odbędzie się 29 listopada o godz. 18:00 w Sali Rady Wydziału Architektury. Jako pierwsza zaprezentuje się z wystawą zatytułowaną Zmagania pozorów Alicja Zaworska, studentka III roku architektury.

Alicja Zaworska pochodzi z Gdańska. Zajmuje się malarstwem akwarelowym, ale wykorzystuje też inne techniki malarskie, rysunkowe czy graficzne. Uwielbia uczyć się nowych technik, poszukując kolejnych rozwiązań na wyrażenie siebie. Inspiruje ją przyroda, w szczególności lasy i łąki. W swoich pracach stara się zachować niedopowiedzianą formę, tak aby każdy mógł dokonać własnej interpretacji. – Wiele już poznałam, ale jeszcze dużo pracy i nowych doświadczeń przede mną! Nie przestaję poszukiwać – przyznaje Alicja Zaworska.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)