Aktualności
Szkoły wyższe
01 Czerwca
Opublikowano: 2018-06-01

Rusza Rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej

1 czerwca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia. Uczelnia przygotowała ponad 5,4 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Przyszli studenci mogą wybierać spośród 28 kierunków studiów.

Na nowy rok akademicki Politechnika Rzeszowska może przyjąć blisko 2,4 tys. studentów na studia I stopnia stacjonarne i 950 osób na studia niestacjonarne,  a także ponad 1,4 tys. osób na studia II stopnia stacjonarne i 635 osób na studia niestacjonarne.

Limity przyjęć na studia zostały utrzymane na poziomie roku poprzedniego. Liczba miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych uległa zwiększeniu o 295. Jest to wynikiem wprowadzenia nowych kierunków studiów: biogospodarki (studia I stopnia), a także bezpieczeństwa wewnętrznego oraz finansów i rachunkowości (studia II stopnia).

Rekrutacja na studia I stopnia potrwa do 9 lipca. Tylko na kierunek architektura potrwa do 2 lipca, ponieważ egzamin wstępny z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień plastycznych zaplanowany jest 5 i 6 lipca.

Politechnika Rzeszowska prowadzi 28 kierunków studiów. Kierunki najbardziej popularne to lotnictwo i kosmonautyka – specjalność pilotaż, architektura, logistyka, finanse i rachunkowość, mechatronika, automatyka i robotyka, informatyka.

Katarzyna Kadaj-Kuca

Dyskusja (0 komentarzy)