Aktualności
Szkoły wyższe
04 Listopada
Opublikowano: 2022-11-04

Rusza Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą

Szkolenia z opieki nad przewlekle chorymi i opieki paliatywnej, poradnictwa i strategii wspierających, profilaktyki zachowań ryzykownych, nowych mediów i komunikacji oraz promocji kultury polskiej a także teologii i nowej ewangelizacji – to oferta edukacyjna Studium Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dla Polonii i Polaków za granicą, które w sobotę zainauguruje swoją działalność. Chęć uczestnictwa zgłosiło ponad 300 osób z 11 krajów.

Powołanie Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą jest kolejnym pionierskim projektem rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego. Oferta edukacyjna powstała w wyniku współpracy uniwersytetu z Polskimi Misjami Katolickimi, ambasadami RP, konsulatami RP, instytucjami i organizacjami polonijnymi.

Propozycja, z którą dotarliśmy do rodaków m.in. Anglii, Niemczech oraz Francji została przyjęta nie tylko z ogromną aprobatą, ale przede wszystkim spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników kursów – podkreśla ks. prof. Mirosław Kalinowski.

W sobotę, 5 listopada, naukę w ramach Studium rozpocznie 333 naszych rodaków z 11 krajów. Największym zainteresowaniem cieszyły się kursy: Nowe media i komunikacja oraz Teologia i nowa ewangelizacja. W pierwszym roku akademickim uczelnia oferuje także kilka innych: Promocja kultury polskiej, Opieka nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym; Poradnictwo i strategie wspierające oraz profilaktyka zachowań ryzykownych. W przygotowaniu są kolejne kursy, do których rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a poprowadzą je profesorowie, wykładowcy i eksperci KUL. Kursy będą trwały sześć miesięcy i odbędą się w trybie hybrydowym. Absolwenci otrzymają dyplomy KUL oraz certyfikaty ukończenia studium w języku polskim i angielskim. Chętni będą mogli kontynuować naukę.

źródło: KUL

 

Dyskusja (0 komentarzy)