Aktualności
Szkoły wyższe
04 Października
Źródło: UE Wr
Opublikowano: 2018-10-04

Ruszyła budowa inQube na UE we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu ruszył z kolejną inwestycją. Tym razem za kwotę blisko 13 mln złotych wybuduje Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości inQube (inQube.pl) dla mikro i małych firm, w tym Startupów branży ICT. Będzie to pierwsza tak nowoczesna przestrzeń co-workingowa i biurowa, zarządzana przez uczelnię wyższą w kraju. Prace nad modernizacją budynku „O” zakończą się we wrześniu 2019.

Plany są imponujące. Na parterze o powierzchni ponad 200 m2 powstanie co-work, w którym młodzi przedsiębiorcy znajdą swoje miejsce do pracy i rozwijania pomysłów biznesowych.

W przerwie będą mogli skorzystać ze strefy relaksu i spotkań z zaproszonymi gośćmi. Firmy będą miały do dyspozycji także 2 sale, które będą w pełni wyposażone w sprzęt audiowizualny, umożliwiający przeprowadzenie warsztatów, prezentacji, konferencji. Na parterze znajdzie się recepcja zajmująca się administracją biur i firm, prowadząca tzw. wirtualne biuro.

Inspirujące będzie otoczenie Inkubatora. Zaaranżowane zostało tak, aby sprzyjało rozmowom na świeżym powietrzu. Ponadto do dyspozycji firm i klientów będzie duży parking i miejsce na 20 rowerów.

Wykonawcą inwestycji będzie wyłoniona w drodze przetargu firma AKBiK sp. z o.o., która przebudowała i zmodernizowała 8-piętrowy budynek dydaktyczny „Z”.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kształci nie tylko kadry dla biznesu, ale także stawia na tworzenie własnych firm przez studentów, absolwentów i naukowców. Inkubator będzie miejscem wymiany idei, wdrażania nowatorskich i innowacyjnych pomysłów biznesowych, będzie dążył do stworzenia atmosfery sprzyjającej rozwojowi firm poprzez zapewnienie im doradztwa i wsparcia mentorów, ekspertów, partnerów Inkubatora.

Pierwsze i drugie piętro to dedykowana powierzchnia dla firm potrzebujących większej, prywatnej przestrzeni pod wynajem – 30 biur, a ponadto 7 salek spotkań i telekonferencji. Na potrzeby działania InQube zostanie zakupiony serwer i macierze dyskowe, szafy rakowe, dostępny będzie szybki internet ,Wi-Fi oraz „chmura” w całym budynku. Wszystko po to, aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju młodych biznesów IT.

Projekt budynku przygotowała firma MODULO Wojciech Wawrzyniak z Wrocławia, która została wyłoniona przez Inkubator w drodze przetargu.

Inwestycja jest możliwa do realizacji dzięki dotacji około 5 mln 300 tys. zł z Dolnośląskiej Inwestycji Pośredniej oraz wizji władz rektorskich Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu budowania uniwersytetu III generacji jako najlepszej uczelni biznesowej w kraju.

Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)