Aktualności
Szkoły wyższe
18 Listopada
Źródło: PB
Opublikowano: 2019-11-18

Ruszyło Centrum Kompetencji PB

Wykładem „Lider w akcji” zainaugurowało 14 listopada  działalność Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej.

Centrum Kompetencji PB to nowa jednostka organizacyjna w strukturach Politechniki Białostockiej. Została powołana, by kształtować kulturę organizacji uczącej się na uczelni. Będzie to możliwe dzięki dokładnej analizie potrzeb pracowników, studentów i doktorantów oraz przedstawicieli organizacji i firm współpracujących z uczelnią. Następnie zostaną przygotowane propozycje szkoleniowe, stanowiące uzupełnienie podstawowej oferty edukacyjnej uczelni. Zadaniem Centrum Kompetencji PB jest także pozyskiwanie środków na realizację działalności szkoleniowej i edukacyjnej, a  w efekcie – rozwój kompetencji osób korzystających ze szkoleń Centrum.

Podczas inauguracji rektor Lech Dzienis podkreślał, że powołanie jednostki i stworzenie systemu rozwijania kompetencji pracowników, to odpowiedź na rosnące potrzeby zgłaszane do uczelni. – Cieszę się, że znalazłem osobę, która podjęła się wyzwania stworzenia Centrum Kompetencji – mówił przedstawiając szefa jednostki – prorektor ds. rozwoju PB, dr hab. inż. Joannę Ejdys, prof. PB. – Chcemy, aby Centrum Kompetencji funkcjonowało w strukturach Politechniki i aby przyjeżdżały do nas ciekawe osoby, które mają coś inspirującego do powiedzenia. W tym kontekście tytuł wykładu inauguracyjnego „Lider w akcji” nie jest przypadkowy. Każdy z was powinien być liderem w tym, co robi – podkreślał prof. Lech Dzienis.

Prof. Joanna Ejdys zaprosiła do zapoznania się ze stroną internetową Centrum Kompetencji PB. – Znajduje się na niej najnowsza oferta uczelni w zakresie kursów i szkoleń. Ponadto będziemy też promować studia podyplomowe oferowane przez Politechnikę Białostocką. Zachęcam też do korzystania z nowej usługi umieszczonej na stronie Centrum, to opcja: „zgłoś zapotrzebowanie na szkolenie” – tłumaczyła prof. Ejdys.

Aktualnie na stronie Centrum Kompetencji Politechniki Białostockiej dostępne są kursy maturalne dla uczniów najstarszych klas szkół średnich. Nowością są kursy przygotowujące do matury z informatyki i rysunku.

Każdy z uczestników czwartkowej uroczystości otrzymał przy wejściu kartę wielkości wizytówki. – Zachęcam Was, aby każdy napisał swoje cele. Taką karteczkę można nosić przy sobie, np. w etui telefonu. Ważne, by mieć je blisko siebie i stale o nich pamiętać – mówiła prof. Ejdys.

Biznesowo-inspiracyjny wykład trenera przywództwa i himalaisty Piotra Cieszewskiego zapoczątkował serię wystąpień motywacyjnych organizowanych przez Centrum Kompetencji PB. Do końca roku akademickiego przewidziane są jeszcze trzy takie prezentacje.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)