Aktualności
Szkoły wyższe
07 Listopada
Opublikowano: 2017-11-07

Rzeszów gościł delegację z chińskiego uniwersytetu

W ostatnich dniach października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie gościła chińską delegację z Anshan Normal University. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o pogłębieniu współpracy w zakresie kształcenia studentów WSIiZ w Państwie Środka.

Anshan Normal University (ANU) to uczelnia mieszcząca się w Anshan w prowincji Liaoning w Chinach. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania pierwszą umowę z ANU podpisała w 2011 roku, trzy lata później rozszerzono zakres współpracy m.in. o wymianę studencką, w ramach nowej umowy.

– Dzięki podpisanym umowom od roku akademickiego 2014/2015 do dzisiaj 37 studentów kierunku filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim kształciło się na ANU. W czasie pobytu studenci nie tylko uczą się języka chińskiego, lecz także poznają bogatą chińską kulturę – mówi Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

W skład delegacji, która pod koniec października gościła na uczelni, znaleźli się: Liu Haitao, dyrektor Departamentu Wymiany Międzynarodowej i Współpracy ANU, a także Wang Linlin i Ciu Huiying z Uniwersyteckiej Szkoły Wymiany Międzynawowej ANU.

Podczas wizyty odbyły się oficjalne spotkania z udziałem dr. Andrzeja Szelca, wiceprezydenta ds. współpracy międzynarodowej WSIiZ, dr. Romana Wisza, dziekana ds. kierunku filologia angielska, a także wykładowcami na kierunku filologia angielska. Podczas tych spotkań omawiano szczegóły rozwoju dalszej współpracy pomiędzy Wyższą Szkoła Informatyki i Zarzadzania a chińską uczelnią.

Gościom z Chin zaprezentowano także założenia nowej reformy edukacyjnej oraz przedstawiono ofertę Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego działającego przy WSIiZ. Chińska delegacja zaprezentowała z kolei główne informacje dotyczące warunków studiowania na przykładzie Anshan Normal University.

Biuro Prasowe WSIiZ

Dyskusja (0 komentarzy)