Aktualności
Opublikowano: 2017-10-19

Rzeszowska uczelnia wprowadza kolejne funkcje w ramach legitymacji studenckiej

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania jako pierwsza uczelnia w regionie udostępniła funkcję imiennego biletu okresowego komunikacji miejskiej Gminy Miasto Rzeszów. WSIiZ już kilka lat temu wprowadziła, jako jedna z pierwszych w Polsce, elektroniczną legitymację studencką, a dwa lata temu możliwość funkcji płatniczej.

– ZTM w ramach porozumienia będzie aktywował Rzeszowską Kartę Miejską na elektronicznej legitymacji studenckiej z funkcjonalnością biletu elektronicznego. WSIiZ jako pierwsza Uczelnia na Podkarpaciu zintegrowała ELS z systemem Zarządu Transportu Miejskiego. Wykorzystaliśmy do tego celu, jako jedyni w Polsce, karty MifareDESFire EV1 – informuje Jerzy Chmieliński, kierownik Działu Innowacji Technologicznych WSIiZ i dodaje: – Zaawansowane mechanizmy kryptograficzne gwarantują najwyższe bezpieczeństwo dostępu do danych, w tym kodowaną transmisję bezprzewodową. Dzięki  technologii DESFire uczelnia ma możliwość rozbudowywania swojej karty o nowe funkcjonalności z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Nowa funkcjonalność dostępna jest tylko na kartach ELS, które są wydawane od października 2017 r. (studenci I roku). Studenci posiadający stary typ legitymacji  muszą wymienić ją w pokoju RA16, w budynku głównym WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.

WSIiZ jest pierwszą uczelnią w Polsce południowo-wschodniej, która w ramach legitymacji studenckiej umożliwia udostępnienie funkcji imiennego biletu okresowego komunikacji miejskiej Gminy Miasto Rzeszów. Ponadto w ramach programu Santander Universidades prowadzonego przez Bank Zachodni WBK od dwóch lat legitymacja studencka WSIiZ może być rozszerzona o funkcję karty płatniczej.

– Smartcard to Elektroniczna Legitymacja Studenta lub Legitymacja Doktoranta z funkcją płatniczą, oferowana studentom i doktorantom wybranych szkół wyższych, należących do programu Santander Universidades, za który w Polsce odpowiada Bank Zachodni WBK – informuje Rafał Denga, menedżer Placówki Relacyjnej Santander Universidades i dodaje: – Dzięki połączeniu legitymacji z kartą płatniczą, można nią płacić, także zbliżeniowo i wypłacać gotówkę z bankomatu. Dołożenie do tego funkcji biletów tworzy kompleksowy plastik, co jest z pewnością rozwiązaniem wygodnym dla uczących się.

Funkcja karty płatniczej BZWBK jest uruchamiana dla osób chętnych, w specjalnie wybrane dni października tj. 10 do 12 oraz 17 do 19, podczas zorganizowanych spotkań z przedstawicielami Banku. W przypadku funkcji biletu elektronicznego, będzie wymagane podejście do biur obsługi klienta ZTM w Rzeszowie.

Monika Lewicka-Bułatek

Dyskusja (0 komentarzy)