Aktualności
Szkoły wyższe
13 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-13

Rzeszowskie Juwenalia 2017

Rzeszowskie Juwenalia 2017 to 24. edycja największego studenckiego święta na Podkarpaciu. W tym roku organizują je Samorządy Studenckie trzech rzeszowskich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rzeszowskie Juwenalia wzorem lat ubiegłych będą trwać również 3 tygodnie! Choć początkowo może to się wydawać zaskakujące, to wszystko dzięki mnogości wydarzeń w programie, podkreślających obecność w życiu studenckim sportu, kultury i nauki. Można zatem powiedzieć, że w tym roku Rzeszowskie Juwenalia startują 22 kwietnia Sportową Rozgrzewką, a już 17 maja rozpoczyna się tydzień tematyczny “Kultura i Nauka” , a więc cykl imprez, któremu przyświeca idea promowania naukowej i kulturalnej aktywności studentów oraz rozwijanie międzyuczelnianej współpracy. Ważnym wyróżnikiem tygodnia, spośród innych projektów studenckich jest grupa docelowa, której jest dedykowany, a którą tworzą nie tylko społeczność akademicka, ale również mieszkańcy Rzeszowa i Podkarpacia.

Harmonogram Wydarzeń wygląda następująco:

Tydzień “Sportowa Rozgrzewka” odbędzie się od 22 do 28 kwietnia. Tydzień ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej czy różnych, mniej popularnych dziedzin sportowych. Dla studentów przygotowujemy warsztaty z gry w golfa, dzień otwarty na ściance wspinaczkowej, pokazy street workout’u czy warsztaty z chodzenia po linie. Uczestnicy o pierwsze miejsca powalczą również w zespołach. Odbędzie się turniej paintball w Malawie, turniej koszykówki streetball czy Międzyuczelniany Turniej Piłki Halowej dla Władz Rzeszowskich Uczelni Wyższych.

Rzeszowska Szkoła Wyższa WSPiA przygotowuje dla studentów zawody na policyjnym torze przeszkód oraz turniej na strzelnicy elektronicznej.

Nie zabraknie również wydarzeń w których bardziej chodzi o zabawę, humor niż o rywalizację. Jednym z planowanych projektów jest gra w hokeja, gdzie zamiast kijami uczestnicy będą grać mopami. Z organizacją IAESTE przygotowujemy Igrzyska Studenckie, a konkurencje do tych zawodów zostały wymyślone przez naprawdę kreatywnych studentów.

Odbędą się również takie wydarzenia jak: turniej gokartowy, trening na trampolinach dla kobiet czy nocne zawody na orientację w budynku L na Politechnice Rzeszowskiej.

Cały projekt ma oczywiście zachęcić wszystkich studentów Rzeszowa do aktywnego spędzania czasu – nie tylko w czasie trwania Tygodnia Sportowej Rozgrzewki, ale również przez cały rok. Wydarzenia które przygotujemy dostarczą studentom dużo emocji oraz przyjemności ze zdrowej sportowej rywalizacji.

Po czasie Sportowej Rozgrzewki przyjdzie czas na Wielki Koncertowy Finał. Podczas koncertów będzie bawiło się całe miasto, a na scenach zagoszczą takie sławy jak: Ich Troje, Lao Che, Wilki oraz Happysad, a także Piękni i Młodzi.

Ostatni sobotni koncert nie będzie jednak oznaczał końca Juwenaliów, bo zaraz po chwili oddechu rusza Tydzień Kultury i Nauki.

Tydzień Kultury i Nauki Rzeszowskich Juwenaliów to kolejna seria wydarzeń, spotkań i warsztatów mających na celu pobudzenie zainteresowania intelektualnymi formami spędzania wolnego czasu. Wydarzenia Tygodnia będą przygotowane przez wszystkie partnerskie uczelnie. Szczególnymi elementami Tygodnia będą licznie organizowane Plenerowe Kina Nocne, odbywające się na terenie Politechniki Rzeszowskiej, a także Taneczny Kalejdoskop, podczas którego widzowie będą mogli poznać różne formy  podkarpackiej sceny tanecznej .

Wśród atrakcji znajdą się także: dzień otwarty Radio Centrum, dzień gier planszowych, konkurs „Familiada” oraz wiele innych wydarzeń. W tym roku poza czasem trwania Tygodnia Kultury i Nauki znalazł się Studencki Konkurs Piosenki Kill me with the MUSIC, który będzie poprzedzał Wielki Koncertowy Finał, aby zwycięskie zespoły mogły wystąpić przed zgromadzoną na nim publicznością.

Piotr Ścirka

Dyskusja (0 komentarzy)