Aktualności
Szkoły wyższe
26 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-26

Sieć Uniwersytetów Krakowskich

Jedenaście krakowskich uczelni powołało Krakow Universities Network. Celem porozumienia jest promowanie oferty edukacyjnej i badawczej w obszarze współpracy międzynarodowej, wypracowanie modelu kooperacji z zagranicznymi partnerami oraz budowanie marki polskiego szkolnictwa wyższego poza granicami kraju.

Sygnatariuszami porozumienia powołującego KUN są: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Akademia Ignatianum w Krakowie, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Celem Sieci Uniwersytetów Krakowskich są wspólne działania jedenastu uczelni ze stolicy Małopolski, obejmujące udział w międzynarodowych targach edukacyjnych, cykl szkoleń Krakow Staff Week dla pracowników uczelni z innych krajów, budowanie rozpoznawalnej za granicą marki krakowskich uczelni oraz kompleksowa promocja w Internecie i mediach społecznościowych. Zamiarem sygnatariuszy jest wyjście naprzeciw wyzwaniom związanym z internacjonalizacją na miarę trzeciej dekady XXI w. – mówi Katarzyna Baron-Lisiakiewicz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Krakowskiej.

Krakow Universities Network jest efektem kooperacji specjalistów zajmujących się na krakowskich uczelniach współpracą międzynarodową w ramach tzw. Krakowskiego Śniadania Międzynarodowego (zainicjowanego 16 stycznia 2019 roku przez AGH). Nieformalne początkowo spotkania, służące wymianie doświadczeń, przekształciły się w forum ukierunkowane na integrację krakowskich uczelni w obszarze współpracy międzynarodowej, wypracowanie kompleksowego modelu kooperacji z zagranicznymi partnerami oraz dotarcie do jak największej liczby obcokrajowców mogących podjąć studia w stolicy Małopolski. Odbyło się już szesnaście takich spotkań. Kolejnym etapem współpracy ma być Krakow Universities Network.

źródło: PK

Dyskusja (0 komentarzy)