Aktualności
Szkoły wyższe
17 Kwietnia
Źródło: www.pw.edu.pl
Opublikowano: 2018-04-17

Siła tkwi w dwustronnej relacji

Politechnika Warszawska współpracować będzie z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Stosowna umowa podpisana została przez prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, rektora PW i dr. inż. Alvina Gajadhura, głównego inspektora transportu drogowego.

Strony zadeklarowały chęć współpracy zarówno przy realizacji projektów z branży IT, jak i przy ich analizie czy doskonaleniu. Współdziałanie obejmie ponadto przejmowanie systemów teleinformatycznych przez GITD. Oba podmioty mają w planach zespołową organizację różnorakich konferencji, warsztatów i szkoleń. Studenci warszawskiej uczelni skorzystają z pewnością z proponowanych przez GITD praktyk, a w przyszłości z oferowanych tam miejsc pracy.

Cała inicjatywa przysłużyć się ma opracowaniu konkretnych mechanizmów, które znajdą potem zastosowanie w obszarze obejmującym szkolenia i podnoszenie kompetencji pracowników GITD. Dzięki sygnowanemu porozumieniu możliwe będzie ponadto przygotowanie odpowiednich narzędzi ułatwiających sporządzenie wykazu norm i standardów, które są potrzebne pracownikom Inspekcji Transportu Drogowego, by mogli oni realizować nałożone przez ustawodawcę obowiązki.

az

(źródło: pw.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)