Aktualności
Szkoły wyższe
23 Kwietnia
Opublikowano: 2019-04-23

Sprzęt laboratoryjny dla studentów PWSZ w Tarnowie

Sprzęt laboratoryjny o wartości około 120 tys. zł trafił do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Pomocne w kształceniu przyszłych inżynierów profesjonalne urządzenia firm: Balluff, Mitsubishi oraz SMC ofiarowała Instytutowi Politechnicznemu tarnowska firma ELPLC.

Firma ELPLC to firma, która w ostatnich latach odniosła wielki sukces na światowych rynkach. Główny profil jej działalności to automatyzacja i robotyzacja produkcji – ELPLC jest jednym z wiodących producentów specjalistycznych rozwiązań w tym zakresie. Produkty firmy kierowanej przez Roberta Tomasiewicza dedykowane są przede wszystkim dla przemysłu samochodowego, jednak ELPLC ma także bogaty dorobek w automatyzacji innych segmentów przemysłu, takich jak energetyka, chemia, handel, elektrotechnika. Znana i ceniona w branży automotive firma nieustannie rozwija technologie niezbędne do procesów produkcyjnych. Może pochwalić się wieloma nowatorskimi osiągnięciami w projektowaniu specjalistycznych rozwiązań. Jest laureatem prestiżowych konkursów i rankingów, wśród których na uwagę zasługuje otrzymywany corocznie od 2014 roku Diament miesięcznika Forbes.

Otrzymany od ELPLC sprzęt pozwoli jeszcze lepiej praktycznie kształcić naszych studentów, umożliwiając im poznanie najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w zakresie programowania i integracji systemów automatyki i robotyki nie kryje radości dr inż. Sebastian Bielecki, dyrektor Instytutu Politechnicznego.

Przekazane przez ELPLC oprogramowanie jest istotnym wkładem w zakresie rozwoju praktycznego profilu kształcenia na kierunkach technicznych PWSZ w Tarnowie. Planowana jest dalsza współpraca ELPLC i Instytutu Politechnicznego w tym zakresie.

Cieszy niezmiernie fakt, że taka firma wspiera Instytut Politechniczny. Warto dodać, że ELPLC współdziała z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową na polu zawodowym, realizując staże pracownicze z naszą uczelnią, dzieli się także swoim doświadczeniem branżowym z naszymi studentami – dodaje dr Bielecki.

Źródło: PWSZ w Tarnowie

Dyskusja (0 komentarzy)