Aktualności
Szkoły wyższe
08 Października
Opublikowano: 2018-10-08

Status CIMA University Partner dla UE we Wrocławiu

4 października, podczas Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2018/2019, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jako pierwsza uczelnia w Polsce otrzymał status Partnera CIMA (CIMA University Partner).

CIMA jest największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczy ponad 230 tysięcy członków i studentów w 179 krajach.

W ramach programów CIMA studenci otrzymują wiedzę i umiejętności w zakresie rachunkowości zarządczej i rachunkowości finansowej, które są przydatne w zarządzania biznesem. Absolwenci programów akredytowanych przez CIMA otrzymują nowoczesną wiedzę, która umożliwia rozumienie procesów finansowych zachodzących w przedsiębiorstwach oraz umiejętności i kompetencje ukierunkowane na prowadzenie różnych analiz, interpretację danych finansowo-księgowych oraz podejmowanie decyzji zarządczych.

CIMA to tzw. złoty standard w obszarze rachunkowości ze względu na starannie zaprojektowany program kształcenia i globalny zasięg działania tej organizacji. Kwalifikacja CIMA jest rozpoznawana na całym świecie wśród konsultantów, doradców finansowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy.

„Na współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego z Instytutem CIMA zyskują  wszyscy. Po pierwsze studenci, którzy otrzymują nowoczesną wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu rachunkowości zarządczej na takim samym poziomie, jaki obowiązuje np. w Wielkiej Brytanii i innych wysoko rozwiniętych krajach. Po drugie z tej współpracy zadowoleni są pracodawcy, którzy współpracują z naszą uczelnią, ponieważ otrzymują kandydatów do pracy, którzy spełniają wymagania globalnych korporacji. Warto podkreślić, że CIMA oferuje studentom m.in. bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej, materiałów edukacyjnych, sesji szybkiego uczenia się i serwisu rekrutacyjnego z ofertami pracy dla członków społeczności CIMA” – mówi dr hab. Bartłomiej Nita, prof. UE, prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

„CIMA stanowi markę, która cieszy się wyjątkowym uznaniem wśród profesjonalistów zajmujących się w praktyce rachunkowością i otwiera naszym studentom drzwi do międzynarodowej kariery zawodowej na całym świecie” – dodaje prorektor Bartłomiej Nita.

 Jolanta Nowacka

Dyskusja (0 komentarzy)