Aktualności
Szkoły wyższe
22 Marca
Fot. A. Nyk (UE Katowice)
Opublikowano: 2018-03-22

Studenci UE Katowice pracują na najnowocześniejszych systemach ERP

Studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku International Business, prowadzonym w całości w języku angielskim, szkolą się z obsługi systemów klasy ERP. Zajęcia praktyczne w oparciu o system SAP Business One wspiera firma Altab S.A. – Złoty Partner SAP.

Na jedynym tego typu kierunku w Polsce, przygotowującym przyszłych managerów do pracy w biznesowym środowisku wielokulturowym, studenci studiów stacjonarnych poznają narzędzia ułatwiające start w biznesie międzynarodowym. Wśród nich uczą się obsługi popularnego na całym świecie oprogramowania niemieckiego producenta: SAP Business One. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach współpracuje przy tym z firmą Altab S.A. – Złotym Partnerem SAP i w ramach umowy uczelnia ma możliwość wykorzystywania licencji SAP Business One do celów dydaktycznych.

Sprawdzone rozwiązania dla biznesu

– Od kilku lat współpracujemy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, ponieważ wiemy, jak ważne jest, aby przyszła kadra zarządzająca, już na etapie nauki, zdobywała praktyczne umiejętności i doświadczenie. Praca na systemie SAP Business One, jednym z najlepszych systemów klasy ERP do zarządzania w sektorze średnich firm, ma im to ułatwić. SAP Business One to finanse i księgowość, zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem, zaopatrzenie i automatyzacja procesów biznesowych, zapasy i dystrybucja, raportowanie i administracja w jednym miejscu. Studenci mogą zatem poznać wszystkie najważniejsze funkcje, które składają się na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem – podkreśla Paweł Matejko, prezes Zarządu Altab S.A.

Dla przyszłych managerów

– Rozpoczynamy kolejny rok współpracy z Altab, podobnie jak ubiegłym roku studenci naszej uczelni będą mogli korzystać z oprogramowania SAP Business One w ramach zajęć z przedmiotu Business Information System, prowadzonych w języku angielskim dla kierunku International Business – mówi prowadząca przedmiot Business Information Systems dr inż. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz z Katedry Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. – Studia na tym kierunku oferują unikalny i nowoczesny program z zakresu biznesu międzynarodowego oparty na solidnych podstawach ekonomii, prawa, finansów i zarządzania. Koncentrują się na aktualnych zjawiskach zachodzących w europejskiej i globalnej gospodarce, międzynarodowych uwarunkowaniach prowadzenia biznesu oraz technologicznych trendach i narzędziach funkcjonujących w wielu organizacjach międzynarodowych – uzupełnia.

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia Business Information Systems na kierunku International Business (studia stacjonarne II stopnia) prowadzone są w języku angielskim, w małych grupach o charakterze międzynarodowym – część studentów to obcokrajowcy. Studia mają przygotować menedżerów do pracy w środowisku korporacyjnym i kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobytych umiejętności.

Izabela Okarmus

Dyskusja (0 komentarzy)