Aktualności
Szkoły wyższe
08 Listopada
Fot. Andrzej Romański
Opublikowano: 2018-11-08

Studia EMBA na UMK z prestiżową akredytacją

Program studiów Executive Master of Business Administration, realizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskał prestiżową akredytację The Association of MBAs (AMBA) – organizacji będącej jednym z wiodących autorytetów w dziedzinie kształcenia biznesowego.

Akredytacja AMBA potwierdza najwyższy poziom osiągnięć w zakresie kształcenia biznesowego i jest przyznawana tylko najlepszym studiom w dziedzinie zarządzania. Posiadają ją programy Master of Business Administration (MBA), Master of Business Management (MBM) oraz Doctor of Business Administration (DBA) tylko w 2% najlepszych szkół biznesu na świecie. W Polsce akredytacją AMBA wyróżniono dotąd jedynie studia realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, Politechnikę Gdańską, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce oferującą studia EMBA akredytowane zarówno przez AACSB, jak i AMBA.

Surowe kryteria oceny AMBA gwarantują, że akredytację osiągają tylko programy, które wykazują najwyższe standardy w kształceniu, programach nauczania i interakcjach słuchaczy. Wyróżnienie ma zasięg międzynarodowy, a organizacja współpracuje z nauczycielami akademickimi w czołowych instytucjach edukacyjnych na całym świecie, aby stale aktualizować kryteria akredytacji i utrzymywać unikatowe, dogłębne i szczegółowe podejście. Po uzyskaniu akredytacji przez WNEiZ studenci EMBA na UMK mogą dołączyć do globalnej społeczności członków AMBA, obejmującej około 37 tys. studentów i absolwentów w ponad 150 krajach, w celu nawiązania kontaktów czy rozwoju kariery.

Program EMBA na UMK realizowany jets od 2000 roku. W ramach dotychczas zrealizowanych dwunastu edycji program ukończyło 310 osób, a kolejnych 45 jest słuchaczami w trwających obecnie dwóch edycjach.

Źródło: UMK

Dyskusja (0 komentarzy)